Jak zainstalować programy biurowe w smartfonie?

Mobile    
ocena

Chcesz korzystać w swoim smartfonie z programów biurowych? Coraz większa liczba telefonów umożliwia nam przeglądanie dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy nawet dokumentów PDF. Zobacz, jak je zainstalować na swojej komórce.

Jak zainstalować programy biurowe w smartfonie?

photoxpress.com

Na początku sprawdźmy dostępność programów biurowych w sklepie producenta naszego telefonu. Jeżeli udostępnia on tego typu programy na nasz telefon, możemy wybrać odpowiadającą nam aplikację.

Niestety wiele z nich jest płatnych. Przeważnie jest to jednak jednorazowa opłata. Program do przeglądania plików PDF Adobe Reader znajdziemy w cenie 33,21 zł. Możemy również zainstalować na próbę darmową wersję 30-dniową. Sprawdzimy w ten sposób, czy aplikacja ta spełnia nasze oczekiwania oraz czy jest kompatybilna z naszym urządzeniem mobilnym.

biuro 1

Wśród dostępnych programów znajdziemy również inne do obsługi PDF. Możemy wypróbować różne z nich i wybrać najbardziej nam odpowiadający.

Wśród programów biurowych szybko odnajdziemy również popularne edytory tekstu czy arkusze kalkulacyjne. Możemy wybierać pomiędzy bezpłatną wersją programu, umożliwiającą odczyt plików tekstowych czy plików .xls a pełną i płatną wersję aplikacji, dzięki której będziemy mogli tworzyć nowe pliki. Pełnym programem jest na przykład Quickoffice Pro dostępny w sklepie Nokia za około 33 zł.

biuro 2

Każdy z nas ma zatem wybór i na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Po dokonaniu ewentualnej opłaty, pobieramy plik na swoją komórkę. Następnie przejdziemy przez proces instalacyjny. Po zakończeniu instalacji nasze aplikacje powinny już działać.

Z jakich programów biurowych korzystacie na swoim smartfonie? Czy mieliście jakiekolwiek problemy z ich instalacją? Czekam na komentarze.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =