Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie komórkowym?

Mobile    
ocena
Nowoczesne telefony umożliwiają nam korzystanie z coraz bardziej multimedialnych rozwiązań. Używając ich, często chcielibyśmy podzielić się tym, co widzimy na naszym ekranie komórki ze znajomymi. W tym celu musimy wykonać zrzut ekranu.

Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie komórkowym?

photoxpress.com

Aby tego dokonać, konieczna będzie instalacja odpowiedniej aplikacji. Znajdziemy ją w sklepie Internetowym producenta naszego telefonu. Przykładowo dla Noki z systemem Symbian można zainstalować program ScreenSnap. Po pomyślnej instalacji – uruchamiamy program. Wyświetlą nam się jego ustawienia.

screen snap

W polu Shortcut key należy wybrać przycisk lub kombinację klawiszy, za pomocą których robić będziemy zdjęcie naszego ekranu. Następnie wybieramy jakość wykonywanych kopii oraz jaka czynność ma być wykonana po dokonaniu zrzutu. W przykładzie powyżej jest to zapis obrazu (Save image). W polu Storage wybieramy miejsce, w którym będą zapisywane pliki oraz folder, do którego trafią wykonane zdjęcia.

screen snap folder

Aby rozpocząć pracę z programem, musi być on włączony. W tym celu wybierając opcję Hide ukryjemy program, lecz będzie on cały czas pracował, o czym świadczy ikona programu w menu aplikacji. Aby ją później wyłączyć, będziemy musieli do niej powrócić. Wyłączenie programu odbywa się poprzez wybranie opcji Exit, dostępnej w menu Options.

screen snap off

Teraz wykonajmy przykładowy zrzut ekranu. Pisząc wiadomość tekstową, należy przycisnąć określoną sekwencję znaków. W powyższym przykładzie jest to klawisz Fn oraz h. Nie jest zalecane użycie jednego klawisza, na przykład A, ponieważ przy pisaniu wiadomości spowoduje to, że nasz program zamiast wstawić literę A do wiadomości, wykona zrzut ekranu.

zrzut ekranu

Tak wykonany zrzut ekranu możemy skopiować na nasz komputer lub przesłać znajomym. Możemy wykonać zdjęcie ekranu niemal w każdej działającej aplikacji.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =