Jakiego operatora komórkowego wybrać?

Mobile    
ocena
Co brać pod uwagę przy wyborze operatora? Czy korzystniej porównywać ceny podstawowe, czy też usługi dodatkowe, dzięki którym obniżymy nasze koszty? Zobacz, jak trafnie dopasować operatora do swoich potrzeb.

Jakiego operatora komórkowego wybrać?

photoxpress.com

W gąszczu często zmieniających się ofert operatorów komórkowych łatwo się pogubić. Ustalenie tego najbardziej odpowiedniego dla nas nie należy do rzeczy prostych. Spróbujmy jednak dokonać analizy tego, czego naprawdę potrzebujemy.

Zastanówmy się, do jakiej grupy osób należymy. Jeśli nie lubimy włączać poszczególnych promocji, sprawdzać ich stanu oraz wykonywać tych czynności nieustannie co miesiąc, spójrzmy na cenniki podstawowe operatorów. Jeśli należymy do osób, które nie będą korzystać z aktualnych promocji operatorów, największe znaczenie będą miały dla nas stawka podstawowa za minuty i SMS-y do wszystkich sieci.

Stawki podstawowe w ostatnich latach znacząco spadły, jednak jeśli wykonywać będziemy rozmowy głównie w obrębie jednej sieci lub wybranych numerów telefonów, korzystanie tylko z podstawowych stawek okaże się dość drogie. Będziemy musieli zatem przełamać się i mimo wszystko wejść do grona osób, które sprawdzają na bieżąco dostępne promocje oraz z nich korzystają. Dzięki niektórym z nich można znacząco obniżyć koszty połączeń.

Porównajmy zatem dostępne promocje operatorów. Zwróćmy uwagę na koszty danych usług. To, co może nas najbardziej zainteresować, to: nielimitowane połączenia w obrębie danej sieci lub z wybranymi numerami. W przypadku osób piszących duże ilości SMS-ów, warto poszukać pakietów, dzięki którym można wysłać ich tyle, ile potrzebujemy. Operatorzy oferują już stawkę 1 grosz za SMS do wszystkich sieci, jednak aby takie stawki osiągnąć, trzeba wysyłać około 500 SMS-ów miesięcznie. Wśród klientów operatorów dużą grupę osób stanowią młode osoby wysyłające tysiące SMS-ów każdego miesiąca. Dla nich pakiet 500 SMS-ów za 5 zł będzie już drogi, bowiem można znaleźć pakiety nieograniczonych SMS-ów w sieci w cenie 3-6 zł u niektórych operatorów. Dodatkowo w sieci Heyah użytkownicy dostają darmowe nieograniczone SMS-y w standardzie.

Dla klientów abonamentowych z kolei najważniejszymi czynnikami decydującymi o wyborze danego operatora będą: liczba minut w danym abonamencie oraz ceny aparatów w podobnych ofertach konkurentów. Ważnym aspektem decydującym o ostatecznej decyzji, powinny być również usługi dodane w ramach abonamentu. Sprawdźmy, czy nie są darmowe tylko przez pewien okres czasu, a następnie nalicza się za nie opłaty. Szukajmy gratisów na cały czas trwania umowy.

A Wy czym kierujecie się przy wyborze operatora?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =