mPay - jak działa mobilny portfel?

Mobile    
ocena
We wszystkich punktach handlowo-usługowych oznaczonych logiem mPay możemy płacić za nasze zakupy telefonem komórkowym. Aby skorzystać z takiej możliwości, musimy najpierw posiadać wirtualną portmonetkę w serwisie operatora płatności – mPay. W tym celu musimy się najpierw zarejestrować na stronie operatora.

mPay - jak działa mobilny portfel?

photoxpress.com

Posiadając już mobilną portmonetkę, musimy ją zasilić, a więc przekazać środki pieniężne na nasze indywidualne konto, z którego będziemy mogli później dokonywać płatności mobilnych. W tym celu możemy dokonać zasilenia konta kartą płatniczą lub przelewem bankowym.

Jeżeli upewniliśmy się, że nasze środki zostały zaksięgowane na naszym koncie, możemy już płacić za pomocą komórki. Udajemy się do sklepu akceptującego płatności mobilne. Aktualną listę sklepów znajdziemy na stronie internetowej operatora płatności.

Płatności mobilne w sklepach są oznaczone naklejką mPay. Przed dokonaniem płatności musimy poinformować kasjera o naszym zamiarze. Następnie wybieramy numer widniejący na naklejce w sklepie.

mpay

Numer ten rozpoczyna się od *145*, a następnie podajemy indywidualny numer sklepu, dzięki któremu nasze środki trafią drogą elektroniczną do danego sklepu. Całość kodu zakończmy znakiem #, a następnie wykonujemy połączenie na dany numer. W kolejnym kroku sprawdzamy, czy dane transakcji się zgadzają. Na wyświetlaczu telefonu powinniśmy zobaczyć adres sklepu oraz kwotę do zapłaty.

Jeśli wszystko się zgadza, akceptujemy transakcję, wprowadzając swój indywidualny kod PIN. Po poprawnym wpisaniu PIN-u na wyświetlaczu telefonu pojawi się potwierdzenie wykonania transakcji. Transakcja została już dokonana, możemy więc rozłączyć się z serwisem w telefonie. Dodatkowo otrzymamy potwierdzenie SMS-em o zrealizowanej płatności.

Plusem usługi jest to, że transakcja działa za pomocą kodów sieciowych, więc nie płacimy za ich wysłanie. W czasie takiej transakcji nie łączymy się również naszym telefonem z Internetem.

Korzystacie z mobilnego portfela? Uważacie to rozwiązanie za bezpieczne?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =