Nawigacja GPS w telefonie - jaką wybrać?

Mobile    
ocena
Na rynku pojawia się coraz więcej modeli telefonów wyposażonych w nawigację GPS. Odpowiedni aparat, umożliwiający korzystanie z tej coraz bardziej popularnej aplikacji, znajdziemy już w ofercie wszystkich operatorów. Możemy również kupić odpowiedni zestaw w sklepach wielkopowierzchniowych. Nowoczesne, multimedialne telefony umożliwiają również pobranie odpowiedniej aplikacji z branżowego sklepu producenta oprogramowania.

Nawigacja GPS w telefonie - jaką wybrać?

sxc.hu

Taki sklep udostępnia między innymi: Nokia, dostępny pod nazwą OviSklep oraz Android – system operacyjny stosowany głównie w telefonach: Sony Ericsson, LG czy Samsung. Można również skorzystać bezpośrednio z usług producentów takiego oprogramowania, jak chociażby Navi Export.

Wybierając odpowiednią nawigację warto zadać sobie pytanie: „Do czego będzie ona nam służyć?”.

Wśród dostępnych na rynku znajdziemy aplikacje dostosowane dla osób poruszających się samochodem, komunikacją zbiorową, jak i pieszo. Droższe nawigacje często zawierają szereg dodatkowych możliwości, które jednak nie są dostosowane do potrzeb wszystkich osób. Jeżeli przykładowo używamy nawigacji wyłącznie podczas pieszych podróży, wówczas informacje o ograniczeniach prędkości będą nam zbędne. Wiele jednak osób często zapomina, do czego będzie służyć im kupowany sprzęt i po zakupie nie wykorzystuje go w pełni.

Wybierając odpowiedni GPS w telefonie, warto również pamiętać, że dokładność lokalizacji w dużej mierze nie zależy, jak wielu sądzi od aplikacji, lecz od dokładności posiadanej mapy. Ważnym aspektem jest również udostępnianie przez producenta aktualizacji mapy. Decydując się na konkretny, sprawdźmy w ofercie, czy usługodawca udostępnia taką możliwość bezpłatnie.

I na koniec przestroga dla osób, które nigdy nie miały styczności z GPS w telefonie. Sygnał GPS często może być zakłócany przez czynniki zewnętrzne, takie jak: ściany, budynki, szyby, a nawet złe warunki atmosferyczne. W przypadku zakłóceń podczas korzystania z nawigacji Państwa telefon może przejść w tryb pracy z Internetem. Wiązać się to może z dodatkowymi opłatami za transfer danych. Aby zapobiec wysokim rachunkom można wyłączyć możliwość łączenia się oprogramowania z siecią w ustawieniach aplikacji.

Korzystacie z GPS w swoim telefonie, a może używacie nawigacji samochodowej? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Od dawna testuję różne nawigacje samochodowe. Zaczynałem od Garmina, próbowałem Tom-Toma itp. Ostatnio testowałem aplikacje na Androidzie i Windows Phone 7, potem Windows Phone 8.1 Zorientowałem się, że urządzenia które teoretycznie mają wspomagać nawigację mogą przyczyniać się do blokowania na pewien czas GPS. Chodzi mi o włączone skanowanie Wi-Fi oraz transmisję danych np na potrzeby Yanosika lub Ryśka. Wyłączenie Wi-Fi, transmisji danych, a nawet połączenia komórkowego (rozmowa może wyłączyć nawigację) może ustabilizować pracę GPS. Smartfon zamieni się wówczas w "tylko" GPS. Jednak wyłączenie połączenia komórkowego uniemożliwia szybką lokalizację za pomocą anten sieci komórkowych. Z aplikacji polecam Sygic, Mapfactor, Here+, Be-on-road.

~ szczurek / 2015-08-25 00:03:17
oceń komentarz: (1) (0)