Oferta cennikowa a promocyjna - które warunki obowiązują?

Mobile    
ocena

Zdarzyła Ci się sytuacja, iż w ramach promocji otrzymałeś od operatora określoną ilość darmowych minut, zaglądasz do cennika taryfy i widzisz, że w nim... jest ich mniej. Które warunki zatem obowiązują?

Oferta cennikowa jest wiążącą operatora z nami danymi stawkami. Chcąc zmienić stawki w ofercie cennikowej, operator musi zawsze nas o tej zmianie poinformować. Zupełnie inaczej jest ze stawkami otrzymanymi w ramach promocji. Operatora może jej obowiązywanie w każdej chwili wycofać, wprowadzając na przykład nową promocję. W takim przypadku nie musi informować swoich klientów o zmianach, jakie zostały wprowadzone w ofertach promocyjnych.

Jeśli posiadacie ofertę abonamentową – bez obaw. Otrzymujecie ofertę promocyjną, którą operator zapewne niedługo wycofa i wprowadzi inną. Jednak w przypadku promocji abonamentowych operatorzy stosują zapisy w regulaminach, mówiące o tym, że warunki promocji mają zastosowanie przez cały czas trwania umowy abonenckiej wszystkich klientów, którzy w trakcie jej trwania z niej skorzystali. Innymi słowy: oznacza to, że gdy promocja się skończy, nowi kliencie nie będą mogli już z niej skorzystać. Dostaną zapewne nową ofertę promocyjną, która będzie obowiązywać przez pewien czas.

Co w przypadku ofert na kartę? Posiadamy taryfę, w ramach której aktywowaliśmy niższą stawkę za połączenia do wszystkich sieci? W każdej chwili operator może zakończyć promocję. Wówczas pozostaną nam wyższe stawki, zawarte w cenniku. Podobnie jest z wszelkiego rodzaju pakietami promocyjnymi, obniżającymi koszty użytkowania telefonu.

Podsumowując, zawsze będą istnieć różnice pomiędzy stawkami cennikowymi a promocyjnymi:

1. Stawki promocyjne mają pierwszeństwo, a więc korzystamy z tańszych warunków, jeżeli skorzystaliśmy z odpowiedniej oferty promocyjnej.
2. Warunki promocyjne dla użytkowników telefonów na kartę obowiązują do końca trwania promocji, w każdej chwili operator może zakończyć ofertę promocyjną. W niektórych przypadkach regulamin promocji może stanowić inaczej. Na przykład użytkownik może korzystać z promocji przez określony czas, a zakończenie oferty promocyjnej w takim wypadku nie skraca uprawnień do korzystania z oferty osobom, które z niej skorzystały.
3. Warunki promocyjne dla klientów abonamentowych obowiązują przez cały czas trwania okresu promocyjnego.

UWAGA!

Jeżeli nie przedłużymy naszej umowy w określonym czasie, możemy otrzymać warunki standardowe po zakończeniu okresu promocyjnego!

Czy zdarzyły się Wam kiedyś tego typu problemy? Jak rozwiązywaliście taką sytuację? Zapraszam do wyrażania swojej opinii w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =