Oferta mix - na czym polega?

Mobile    
ocena

Polscy operatorzy komórkowi dają swoim klientom szereg ofert do wyboru. Wśród najbardziej popularnych znajdziemy oferty: abonamentowe (zwane postpaid, a więc „najpierw korzystamy, a później płacimy”), na kartę (zwane jako prepaid – „najpierw płacimy, a następnie korzystamy do wysokości zgromadzonych środków na koncie”).

Oferta mix - na czym polega?

photoxpress.com

Oferty abonamentowe charakteryzują się tym, że w zamian za podpisanie umowy lojalnościowej, w ramach której zobowiązujemy się co miesiąc płacić określony abonament, otrzymujemy określoną ilość minut co miesiąc oraz telefon w obniżonej cenie, często za symboliczną złotówkę. Oferty na kartę charakteryzują się natomiast brakiem zobowiązań, użytkownicy tego typu ofert mogą dowolnie zmieniać oferty oraz płacić wtedy, kiedy chcą skorzystać z usług operatora.

Dla najbardziej niezdecydowanych użytkowników oraz dla tych, którzy wolą oferty na kartę, głównie ze względu na obawy o wysokie rachunki przy jednoczesnej chęci otrzymania telefonu w promocyjnej cenie, operatorzy proponują jeszcze jeden typ ofert – mix.

Mix to oferta zobowiązaniowa, z tą jednak różnicą, że nie zapłacimy w ciągu miesiąca więcej niż zadeklarowana przez nas kwota przy podpisywaniu umowy. Całość środków zapłaconych co miesiąc trafia na nasze konto komórkowe w postaci złotówek i możemy wykorzystać ją na wszystkie usługi operatora. W ramach kwoty comiesięcznego zobowiązania możemy środki te wykorzystać również na SMS-y Premium, a więc o podwyższonej opłacie czy na połączenia w roamingu.

W przypadku oferty abonamentowej takiej możliwości niestety nie otrzymamy. Wszystkie dodatkowe usługi w przypadku abonamentów są płatne ponad kwotę comiesięcznego zobowiązania. Pod tym kątem oferta mix jest korzystniejsza. Nie otrzymamy w niej jednak aż tak taniego telefonu, jaki dostalibyśmy w przypadku oferty abonamentowej, lecz jego cena będzie zdecydowanie tańsza od standardowej. Nieco gorsze telefony również otrzymamy tu za złotówkę.

W ramach oferty mix polscy operatorzy w różny sposób każą nam płacić za usługi. U połowy z nich podpisujemy umowę na konkretny czas trwania. Wówczas co miesiąc operator ładuje nasze konto odpowiednią kwotą, a my płacimy tę kwotę w ramach wystawionego rachunku. Takie warunki stosuje w niektórych taryfach T Mobile oraz Orange.

W przypadku sieci Plus, Play oraz najnowszej taryfy T Mobile umowa podpisywana jest na określoną liczbę doładowań konta, a nie na czas zobowiązania. Dzięki takiej możliwości sami decydujemy, kiedy nasza umowa ulegnie zakończeniu i zależy ona głównie od częstotliwości naszych zasileń konta.

Korzystacie z ofert mix? Jesteście zadowoleni z jakości usługi? Zachęcam do komentowania.

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =