Roaming krajowy - informacje

Mobile    
ocena

Roaming krajowy to nic innego jak użytkowanie sieci obcego operatora krajowego. Co to oznacza w praktyce i kto może skorzystać z tej usługi? I co najważniejsze – po co korzystać z roamingu krajowego?!

Roaming krajowy - informacje

photoxpress.com

Młodzi operatorzy infrastrukturalni, tacy jak P4, właściciel marki Play czy Mobyland i CenterNet dopiero rozbudowują swoją infrastrukturę. Oznacza to, że dostęp do ich sieci ograniczony jest tylko do miejsc, gdzie postawili już swoje stacje bazowe, zwane inaczej masztami telekomunikacyjnymi.

W celu udostępnienia swoich usług na terenie całego kraju zawierają oni umowę roamingu krajowego z operatorami posiadającymi rozbudowaną infrastrukturę już przed laty. W ramach tej umowy klienci danego operatora otrzymują dostęp do sieci macierzystej operatora, który świadczy usługi oraz możliwość zalogowania się do sieci, z którą zawarto umowę roamingu w kraju.

Podobnie rzecz wygląda w przypadku operatorów wirtualnych. Operator taki nie posiada w ogóle swojej sieci, a jego klienci korzystają z usług dzięki połączeniu z siecią wybranego partnera roamingowego.

Dla nas klientów nie ma znaczenia, do jakiej sieci się zalogujemy jako klienci jednego z tych operatorów. Cena za minutę połączenia zawsze jest na jednakowym poziomie. Wyjątkiem mogą być usługi internetowe, które po dużo niższych opłatach są świadczone tylko w sieci macierzystej naszego operatora.

Jeżeli mamy możliwość wyboru operatora na terenie kraju, korzystajmy z tego. Możemy wybrać sieć, która posiada na naszym terenie najlepszy zasięg.

Operatorzy, u których korzystamy z roamingu krajowego:

- Klienci Play mają dostęp do sieci: Play, Plus oraz w Polsce południowo-wschodniej również do sieci Orange (wybrane lokalizacje).

- Klienci Cyfrowego Polsatu mogą korzystać z sieci T Mobile, Orange oraz Plus, natomiast użytkownicy Internetu w technologii LTE Cyfrowego Polsatu otrzymują dostęp do sieci: Mobyland, CenterNet oraz Aero2.

- Klienci operatora CenterNet, właściciela marki wRodzinie, mają możliwość wyboru sieci T Mobile lub Orange oraz macierzystej CenterNetu.

- Pozostali operatorzy działający na zasięgu Plusa to: mBank mobile, Dialog, GaduAir, FM Group Mobile, FreeM, Carrefour Mova.

- W sieci T Mobile działają dodatkowo operatorzy: TuBiedronka oraz Mobilking.

- W sieci Orange działa wielu małych operatorów wirtualnych, a wśród nich: Ezo Mobile, Aster, White Mobile, Snickers, Telepin, MNI Telecom i inni.

Korzystacie z roamingu krajowego? Jak oceniacie takie rozwiązanie? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =