Rozmowy za reklamy

Mobile    
ocena

W dobie rozwoju technologii informatycznych ciężko zaskoczyć nas czymś nowym. Firmy związane z telekomunikacją wciąż próbują wprowadzić coś zupełnie innego. Całkiem ciekawym rozwiązaniem są darmowe rozmowy telefoniczne w zamian za obejrzenie reklam na ekranie komputera.

Rozmowy za reklamy

photoxpress.com

Rozwiązanie takie stosuje już dużo dostawców tego typu usług. Zdecydowana większość umożliwia w ten sposób dzwonienie bez opłat na numery stacjonarne. Tylko nieliczni udostępnili możliwość dzwonienia na komórki. Za nasze rozmowy płacą reklamodawcy, którzy emitują reklamy w serwisie.

Dzięki tego typu serwisom możemy również dzwonić na zagraniczne numery stacjonarne w wybranych krajach. Zazwyczaj są to wszystkie kraje Unii Europejskiej, USA, Kanada i wybrane spoza Europy.

Jednym z serwisów umożliwiających oglądanie reklam, a w zamian uzyskiwanie bezpłatnych połączeń, jest serwis Reklamofon. Przed skorzystaniem z usługi musimy zarejestrować się w serwisie. Po poprawnej rejestracji możemy już zalogować się na stronie.

Następnym krokiem jest wybór sponsora rozmowy, a więc reklamodawcy. Podajemy również numer naszego numeru stacjonarnego, z którego wykonamy bezpłatne połączenia z wybranym przez nas numerem. Po poprawnym wprowadzeniu danych nasz telefon stacjonarny zadzwoni. Po odebraniu połączenia, zostaniemy połączeni automatycznie z numerem docelowym. W trakcie trwania połączenia na ekranie komputera pojawiać się będą reklamy. Po zakończeniu oglądania każdej z nich należy kliknąć w informacje pojawiającą się na ekranie komputera. W ten sposób reklamodawca wie, że rzeczywiście oglądamy jego reklamy. W przypadku serwisu Reklamofon mamy 10 sekund po każdej reklamie na kliknięcie. Jeżeli nie zdążymy, połączenie zostanie przerwane.

W ramach usługi każdy zarejestrowany użytkownik może prowadzić rozmowę trwającą maksymalnie 30 minut. Osoby niezarejestrowane w serwisie otrzymają limit jednorazowego połączenia na poziomie 4 minut. Limit ustanowiony jest ze względu na ograniczenie „wyłudzeń” oraz ze względu na niewielkie w tej chwili zainteresowanie reklamodawców tego typu sposobami promowania swoich produktów.

Istnieje wiele serwisów działających w podobny sposób. Jednym z ciekawszych wydaje się działający we współpracy z dziennikiem Fakt serwis Wygadaj.pl, w ramach którego można również dzwonić na polskie numery komórkowe.

Korzystaliście kiedyś z opcji darmowych rozmów w zamian za oglądanie reklam? Uważacie takie rozwiązanie za dobry pomysł? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =