Serwisy mobilne - wady i zalety

Mobile    
ocena

Większość portali internetowych uruchomiło już swoje mobilne strony. Czym różnią się mobilne serwisy od ich internetowych odpowiedników? Jakie są ich zalety i wady? Dowiedz się poniżej!

Serwisy mobilne - wady i zalety

photoxpress.com

Przede wszystkim chodzi o wielkość strony. Strony mobilne dostosowane są do mobilnych urządzeń, takich jak chociażby smartfony. Można z nich również korzystać w przeglądarce naszego laptopa wpisując odpowiedni adres strony mobilnej.

Podstawową zaletą strony mobilnej jest to, że bez problemu przeczytamy ją całą na ekranie telefonu. W przypadku stron Internetowych przeglądanie całej strony może okazać się trudne, głównie ze względu na wyskakujące reklamy, których nie znajdziemy na stronach mobilnych.

Kolejnym plusem stron mobilnych jest ich wielkość, dzięki czemu zużywamy dużo mniej transferu danych, a w dodatku – strony wczytują się dużo szybciej. Jeśli mamy powolne łącze w laptopie, także i w nim bez problemu możemy przeglądać mobilne strony.

Zwolennicy tego typu serwisów cenią je przede wszystkim za prostotę. Serwisy informacyjne zawierają najważniejsze wydarzenia, które z łatwością znadziemy i przeczytamy na urządzeniu mobilnym. Cenią oni również brak, ich zdaniem niepotrzebnych, dodatków, takich jak duża liczba zdjęć do danego artykułu. Dla tego rodzaju użytkowników serwis mobilny to po prostu gazeta w komórce, którą na dużym wyświetlaczu czyta się bardzo wygodnie.

Przeciwnicy z kolei wytykają serwisom mobilnym szereg wad. Wśród nich na przykład ograniczenie do minimum normalnej strony danego serwisu czy chociażby brak forów, które przeważnie są dostępne głównie w portalach Internetowych.

Kolejną wadą tego typu serwisów jest brak niektórych ważnych funkcji. Niektóre z serwisów mobilnych nie umożliwiają logowania do swoich portali. W niektórych z nich, owszem, zalogujemy się na swoje konto, jednak poza sprawdzeniem aktualności, zdjęć czy wiadomości nie możemy nic więcej uczynić. Portale społecznościowe w wybranych mobilnych serwisach nie umożliwiają na przykład dodania zdjęcia wykonanego bezpośrednio telefonem komórkowym.

Serwisy mobilne stworzone zostały w celu umożliwienia kontaktu z naszymi ulubionymi portalami, nawet gdy nie mamy dostępu do komputera. Dzięki nowoczesnym komórkom sprawdzimy, co ciekawego dzieje się na świecie i w naszych ulubionych serwisach. Pod tym względem serwisy te spełniają swoją podstawową funkcję.

Korzystacie z serwisów mobilnych? A może preferujecie ich tradycyjne odpowiedniki? Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =