Stare taryfy na kartę bez promocji - dlaczego?

Mobile    
ocena
Jesteś już użytkownikiem telefonu na kartę przez długi okres czasu? Znowu nie możesz skorzystać z aktualnej promocji operatora? Zobacz, dlaczego tak się dzieje.

Stare taryfy na kartę bez promocji - dlaczego?

sxc.hu

Operatorzy wprowadzając nowe taryfy na kartę, promują je poprzez szereg akcji marketingowych. Liczne promocje i pakiety umożliwiające obniżenie kosztów rozmów przygotowane są dla użytkowników nowych taryf. Dotychczasowi użytkownicy starych taryf muszą z czasem pogodzić się z faktem, że dla nich w obecnych taryfach operator nie zaoferuje już nic ciekawego.

Powyższe czynności mają w założeniu zachęcić użytkowników starszych taryf do skorzystania z możliwości przejścia na nowe, zazwyczaj z niższymi stawkami podstawowymi. Nie zawsze jednak nowa taryfa okazuje się tańsza od poprzedniej. Wszystko zależy od profilu dzwonienia danej osoby. Jeżeli dzwonimy dużo do wybranych numerów w sieci, niekiedy starsze oferty, choć droższe poza siecią, okazują się dla danych osób korzystniejsze.

Niestety z czasem operator przestaje w ogóle stosować jakiekolwiek promocje dla starszych taryf. Z upływem czasu w nowych taryfach pojawiają się usługi obniżające koszty połączeń. Wówczas warto zastanowić się nad zmianą. Po pewnym czasie przejściowym stare taryfy najpewniej zostaną zapomniane przez operatora, a korzystanie z nich stanie się relatywnie drogie w porównaniu z dostępnymi obecnie taryfami.

Wciąż jednak duża liczba osób korzysta ze starych i drogich taryf. Są to często osoby nie znające aktualnej oferty. Nie wiedzą one też często, że w ogóle mogą zmienić taryfę na tańszą. Osoby takie nierzadko nie korzystają również ze zniżek, jakie dają starsze taryfy. Dla operatora osoby takie to także dodatkowy zysk – chociażby dlatego dla starych taryf nie pojawią się już nowe promocje.

Osoby korzystające ze starszych taryf z czasem zmuszone będą albo do zmiany taryfy, albo do przepłacania za swoje połączenia i wiadomości. W telewizji, radiu i prasie słyszeć będziemy o promocjach, lecz nie będzie nam dane z nich skorzystać, przebywając w starej taryfie. Zmiana taryfy w ofercie na kartę na nową wydaje się tylko kwestią czasu i zachęcamy do przemyślenia tej opcji.

Myślicie, że używanie telefonu na kartę jest bardziej opłacalne niż abonament?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =