Telefon z wysuwaną klawiaturą - problem z ekranem

Mobile    
ocena
Masz telefon z wysuwaną klawiaturą? Zdarza Ci się, że Twój ekran nic nie wyświetla? Przeczytaj, skąd bierze się ten problem i co zrobić.

Telefon z wysuwaną klawiaturą - problem z ekranem

sxc.hu

Telefony z wysuwaną klawiaturą, zwane popularnie sliderami, to telefony posiadające osobno ekran oraz klawisze. W praktyce klawiatura podczas jej nieużywania jest schowana za ekranem komórki. Podczas gdy zostanie wysunięta, odpowiedzialna za prawidłowe wyświetlanie treści na ekranie naszego telefonu jest jego taśma.

Najczęstsze problemy użytkowników telefonów typu slider to problemy z wysuwaniem klawiatury oraz prawidłowym wyświetlaniem zawartości ekranu. Dzieje się tak wskutek często psującej oraz ścierającej się taśmy, łączącej serce telefonu, a więc jego procesor, z wyświetlaczem, który znajduje się w innym miejscu.

Jeżeli podczas wysuwania klawiatury wybrane klawisze nie funkcjonują poprawnie lub wyświetla się pusty ekran, oznacza to problem z taśmą naszego aparatu. Jeżeli nasz telefon znajduje się na gwarancji, koniecznie oddajmy go do naprawy, nawet jeżeli ponowne uruchomienie aparatu likwiduje ten problem. Z czasem rzadko występujący problem może przerodzić się w większą usterkę i wówczas nic nam się nie wyświetli. W niektórych modelach telefonu taśmy wysuwanych klawiatur psują się dość często.

Jeżeli nie posiadamy już gwarancji, możemy oddać telefon do naprawy pogwarancyjnej. Niestety taka naprawa może okazać się dla nas kosztowna. Możemy również spróbować naprawić telefon na własną rękę. Odpowiednie podzespoły zdobędziemy dość tanim kosztem, jednak będziemy musieli nauczyć się dość trudnej sztuki, jaką jest wymiana części. Bezpieczniej dla naszego telefonu będzie oddać telefon w ręce fachowców.

Przed zakupem telefonu z wysuwaną klawiaturą sprawdźmy jakość wykonania klawiatury. Nie powinna być ona za sztywna, a więc powinna wysuwać się stabilnie, lecz nie za lekko. Dodatkowo – poradźmy się sprzedawcy, pytając który z modeli telefonów najczęściej wraca do naprawy gwarancyjnej.

Ostatecznie, w podjęciu zakupowej decyzji pomogą nam fora internetowe portali telekomunikacyjnych. Znajdziemy na nich wszystkie problemy, z jakimi spotykają się użytkownicy danego modelu telefonu. Poszczególne działy forów Internetowych zostały stworzone w taki sposób, że każdy z modeli posiada swoją unikalną podstronę.

UWAGA!
Pamiętajmy, że trzykrotna usterka tego samego podzespołu telefonu w trakcie trwania gwarancji może być podstawą do żądania wymiany telefonu na nowy, skoro pomimo wielu wizyt w serwisie gwarancyjnym producenta, wada nadal nie został usunięta.

Dlaczego wybraliście telefon z wysuwaną klawiaturą? Czy zdarzają Wam się jeszcze inne problemy techniczne? Jakie?

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =