VoIP - który wybrać?

Mobile    
ocena

Wśród najbardziej znanych operatorów VoIP na polskim rynku na uwagę zasługują przede wszystkim: FreecoNet, HaloNet, happyCall czy chociażby – należący do Grupy Media Markt – PL FON.

VoIP - który wybrać?

photoxpress.com

Poniżej prezentujemy zestawienie operatorów Internetowych, pod uwagę brano głównie cenę połączeń. Wszystkie ceny to ceny brutto, podane w PLN.

voip 1

Nasz narodowy operator – Telekomunikacja Polska – blado wypada ze swoją ofertą Neofon na kartę na tle pozostałych operatorów VoIP. Najtańszym operatorem pod względem połączeń krajowych i zagranicznych na numery stacjonarne jest od lat Skype, u którego cena minuty połączenia w tych kierunkach kosztuje 2 grosze. Minuta połączenia z polskimi komórkami również jest jedną z najtańszych wśród zaprezentowanych operatorów i wynosi 23 grosze.

Jeżeli chcemy wykonać połączenie na komórkę, unikajmy znanego TelePina, u którego za przyjemność taką zapłacimy aż 83 grosze. Najtańsze połączenia na polskie komórki znajdziemy u operatora Dialofon.

Wybierając operatora VoIP, poza zwracaniem uwagi na ceny połączeń, ważna jest także ich jakość. Wybierajmy bardziej znanych operatorów. Sprawdźmy, czy dany operator oferuje możliwość przeniesienia numeru domowego oraz – jeśli nie będziemy zadowoleni z jego usług – czy istnieje możliwość przeniesienia numeru do innej sieci. Nie każdy operator VoIP to umożliwia.

O jakości danego operatora przeczytamy na forach Internetowych portali telekomunikacyjnych, gdzie bardziej doświadczeni użytkownicy poszczególnych operatorów chętnie pomagają przy wyborze ofert.

Czy korzystaliście kiedyś z VoIP? Którego operatora polecilibyście najbardziej? Zamieszczajcie swoje opinie w komentarzach.

OCENA
1.40
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Obecnie Dialofon na stacjonarne to 6gr. Dosyć ciekawie zapowiada się nowy operator muff. Zapraszam także na stronę http://voipnews.pl/lista-operatorow-voip/ gdzie można także porównać cenniki i ocenić operatorów VoIP.

~ / 2012-11-27 19:14:45
oceń komentarz: (0) (0)

Warto aktualizować to zestawienie o następujące informacje: 1. skype ma koszt za inicjację połączenia co wpływa na koszt połączenia w znaczący sposób przy krótkich rozmowach. 2. Stawki podane są obarczone różnymi abonamentami, a więc koszt "1-szej minuty" jest bardzo wysoka. Im więcej dzwonisz, tym niższa stawka za połączenie wychodzi. 3. Należy dodać muff.pl - bez abonamentu i najniższe stawki za minuty przy dobrej jakości połączenia! PZDR RobertS

~ / 2013-01-11 18:42:30
oceń komentarz: (0) (0)