Wideorozmowy w telefonie - jak uruchomić, konfiguracja

Mobile    
ocena
Najnowsze multimedialne telefony umożliwiają nam prowadzenie wideorozmów. Taka rozmowa różni się od zwykłej tym, że widzimy na ekranie telefonu naszego rozmówcę. W celu wykonania wideorozmowy nasz komórka musi spełniać kilka kryteriów technicznych.

Wideorozmowy w telefonie - jak uruchomić, konfiguracja

photoxpress.com

Zarówno osoba wykonująca połączenie, jak i osoba do której połączenie jest kierowane, muszą posiadać odpowiedni telefon obsługujący sieć 3G, zwaną inaczej UMTS. Dodatkowo, obydwie powinny mieć prawidłowo skonfigurowane połączenia GPRS. Odpowiednie ustawienia zainstalujemy, wysyłając automatyczną konfigurację ze strony naszego operatora.

Jeżeli posiadamy model, którego nie znajdziemy na liście operatora, niezbędne będzie ręczne wprowadzenie danych konfiguracyjnych. Brak naszego modelu na liście występuje najczęściej, gdy jest on zakupiony zagranicą lub kupiliśmy go od innego operatora, a nasz operator nie sprzedaje danego modelu.

Aby móc wykonać wideorozmowę oprócz powyższych czynności, musimy również znajdować się w zasięgu 3G naszego operatora (my i osoby, do których dzwonimy). Ponadto musimy posiadać aktywną usługę wideorozmów u naszego operatora. Większość operatorów aktywuje wideorozmowę automatycznie wszystkim swoim klientom. Zdarzają się jednak również i tacy, u których samemu musimy aktywować usługę za pomocą „szybkiego kodu”. Użytkownicy ofert Plusa na kartę, MixPlusa oraz operatorów wirtualnych, działających na systemach bilingowych Polkomtela, operatora sieci Plus, zmuszeni są do ręcznej aktywacji usługi. Dodatkowo, w starszych taryfach usługa ta nie może być aktywna równocześnie z roamingiem międzynarodowym.

Jeżeli mamy już poprawnie aktywowaną usługę, skonfigurowane połączenia i odpowiedni telefon, który złapał odpowiedni zasięg, możemy spróbować połączyć się z drugą osobą za pomocą wideorozmowy.

wideorozmowa

W tym celu na liście kontaktów naszego telefonu wybieramy odpowiednią osobą, a następnie wybieramy Połączenie wideo. W niektórych modelach telefonu możliwość taką znajdziemy w opcjach połączenia.

UWAGA!
Pamiętajmy: jeżeli nasz rozmówca nie spełnia wszystkich powyżej wymienionych wymagań, nasze połączenie nie zostanie zrealizowane.

Korzystacie z opcji wideorozmów przez telefon komórkowy czy też wolicie rozmawiać np. na Skypie?

OCENA
1.94
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =

Jak mam włączyć wideo rozmowy na lenovo c2?

~ Ramzes / 2016-08-04 18:21:14
oceń komentarz: (2) (7)

Też mam Lenovo tylko że k6note i nie mogę znaleźć opcji wideorozmowa.dodam że mogę taką odebrać a wykonać już nie

~ Basia / 2017-07-23 19:33:15
oceń komentarz: (0) (0)

Ja mam telefon lg dotykowy.

~ Ewa / 2017-11-13 01:55:15
oceń komentarz: (0) (1)