WiFi w komórce - jak włączyć?

Mobile    
ocena
WiFi w telefonie działa tak samo jak w laptopie. Jeżeli znajdujemy się w obszarze sieci WiFi, możemy bez przeszkód używać Internetu w komórce, nie obawiając się o koszty.

WiFi w komórce - jak włączyć?

photoxpress.com

Musimy jednak pamiętać, że nasz komórka musi obsługiwać łączność WiFi oraz o każdorazowym połączeniu z Internetem za pomocą WiFi.

W celu połączenia naszej komórki z Internetem za pomocą WiFi musimy odnaleźć odpowiednie ustawienia w telefonie. W większości modeli telefonów bez trudu znajdziemy ustawienia łączności.

ustawienia łączności

Następnie odnaleźć musimy zakładkę WLAN. Po wybraniu tej zakładki włączmy skanowanie sieci.

łączność wlan

Nasz telefon powinien wyszukać automatycznie dostępne sieci WiFi.

netgear

Za pomocą dostępnego kreatora przy wyborze menu Opcje uzyskamy możliwość połączenia z siecią WLAN lub bezpośredniego rozpoczęcia przeglądania Internetu za pomocą dostępnej przeglądarki w telefonie.

netgearJeżeli wybrana sieć jest zabezpieczona, musimy podać kod zabezpieczający. Po poprawnym wprowadzeniu kodu połączenie WiFi zostanie zainicjowane.

wlan kod

Pamiętajmy, aby po zakończeniu przeglądania zasobów Internetu wyłączyć automatyczne wyszukiwanie sieci. Może to dodatkowo rozładowywać naszą baterię. Włączenia i wyłączenia wyszukiwania sieci w większości modeli telefonów możemy dokonać w tym samym miejscu.

Nazwy dostępnych sieci WiFi często potrafią... zaskoczyć. Z jakimi najdziwniejszymi nazwami się spotkaliście?

OCENA
4.30
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =