Za dużo pieniędzy na telefonie - jak je wykorzystać?

Mobile    
ocena
Za dużo środków na komórce? Zrobiła Ci się już niezła skarbonka w telefonie? Znowu musisz zasilić konto, bo środki przepadną? Koniecznie coś z tym zrób!

Za dużo pieniędzy na telefonie - jak je wykorzystać?

photoxpress.com

Jeśli mało dzwonisz, a posiadasz taryfę, w ramach której musisz co miesiąc ładować konto kwotą 25 zł wzwyż, bardzo możliwe, że należysz do grupy osób, u których wystąpił problem skarbonki w telefonie. Skarbonka taka tym różni się od zwykłej, że ciągle wrzucamy do niej nasze zarobione pieniądze, widzimy jak rośnie, ale nigdy nie możemy jej wypłacić.

Coraz więcej operatorów daje rok ważności konta na połączenia wychodzące po doładowaniu lub na start. To idealne rozwiązanie dla osób, które ciągle zasilają swoje konto, bo znowu kończy im się termin ważności środków. Aby skorzystać z rocznej ważności, niestety albo zmienimy operatora, albo na chwilę przeniesiemy swój numer poza sieć, a następnie powrócimy. W ten sposób w większości sieci otrzymamy rok ważności na połączenia wychodzące. Od tej pory płacić będziemy tylko za to, czego naprawdę potrzebujemy.

Jeśli zdecydujemy się na wybór konkretnego sposobu zmiany oferty, możemy napotkać na jeszcze jeden problem. Co ze środkami już zgromadzonymi? Jeżeli ich nie wykorzystamy, przepadną przy zmianie operatora. Z drugiej strony – i tak byśmy ich nie wykorzystali, bo znowu musielibyśmy zasilić kolejną kartę. W ten sposób wydaje nam się, że nie przepada nam kwota na koncie, tymczasem wciąż wydajemy kolejne pieniądze na doładowania z naszego portfela.

Musimy więc w jakiś sposób pozbyć się nadwyżek środków na koncie. Posiadając numer w Orange można przelać na chwilę znajomemu swoje środki, następnie przenieść numer do innej sieci i wrócić. Otrzymamy rok ważności konta, a środki możemy z powrotem przelać na swoje konto. Niestety to jedyna sieć, gdzie taka operacja będzie na tyle prosta. W innych sieciach musimy się bardziej nakombinować.

Często musimy się pogodzić z faktem, że nie odzyskamy całej kwoty środków. Nadwyżkę środków możemy również przeznaczyć na udział w konkursach lub wesprzeć za pomocą SMS-ów o podwyższonej opłacie różnego rodzaju fundacje pomagające potrzebującym. Inną metodą będzie znalezienie serwisu, który za wysłane wiadomości SMS wypłaca nam środki na konto bankowe. Niestety odzyskamy w ten sposób zaledwie 30% zgromadzonych środków. Jednak jest to i tak lepsze od dalszego przepłacania poprzez kolejne doładowania konta.

Musimy się pogodzić z faktem, że tego rodzaju działania nie jest w takim przypadku opłacalne. Zacznijmy zatem już w tej chwili zmiany.

Mieliście kiedyś problem z nadmiarem pieniędzy na koncie? Co zrobiliście?

OCENA
2.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

A W PLUSICE JAK JEST ? , BO KARTE ŁADOWAŁEM CO 4

~ YO / 2016-01-01 20:30:03
oceń komentarz: (0) (7)

Korzystałem raz z tego zamiensms.pl. Mega fajna sprawa i kasa się zgadza ;p

~ Alek / 2016-03-14 10:32:30
oceń komentarz: (6) (24)

Wypróbowałem juz naprawdę dużo serwisów, ale w zamiensms.pl nie mam stresu czy coś pójdzie nie tak i z tego względu nie polecam eksperymentować.

~ wtsfan / 2016-03-18 09:53:52
oceń komentarz: (2) (22)

mi również udało sie wypłacic pieniadze z telefou dzieki zamiensms, troche sie na poczatku obawialem ale wszystko poszlo gładko, pieniadze przyszly po 3 dniach ;)

~ Dominik / 2016-05-04 13:24:17
oceń komentarz: (1) (15)

dobre i to. chociaż te 1/3 ;D

~ gumowy_lolek / 2016-08-25 16:38:54
oceń komentarz: (9) (0)

zamiensms to scam!

~ zlodzieje / 2017-01-10 19:40:33
oceń komentarz: (8) (2)

Środki z konta można wymienić sms na bitcoin jak wydać środki z konta

~ Seba / 2017-02-20 18:10:03
oceń komentarz: (4) (1)