Mobile Za dużo pieniędzy na telefonie - jak je wykorzystać?

Za dużo pieniędzy na telefonie – jak je wykorzystać?

-

Jeśli mało dzwonisz, a posiadasz taryfę, w ramach której musisz co miesiąc ładować konto kwotą 25 zł wzwyż, bardzo możliwe, że należysz do grupy osób, u których wystąpił problem skarbonki w telefonie. Skarbonka taka tym różni się od zwykłej, że ciągle wrzucamy do niej nasze zarobione pieniądze, widzimy jak rośnie, ale nigdy nie możemy jej wypłacić.

Coraz więcej operatorów daje rok ważności konta na połączenia wychodzące po doładowaniu lub na start. To idealne rozwiązanie dla osób, które ciągle zasilają swoje konto, bo znowu kończy im się termin ważności środków. Aby skorzystać z rocznej ważności, niestety albo zmienimy operatora, albo na chwilę przeniesiemy swój numer poza sieć, a następnie powrócimy. W ten sposób w większości sieci otrzymamy rok ważności na połączenia wychodzące. Od tej pory płacić będziemy tylko za to, czego naprawdę potrzebujemy.

Jeśli zdecydujemy się na wybór konkretnego sposobu zmiany oferty, możemy napotkać na jeszcze jeden problem. Co ze środkami już zgromadzonymi? Jeżeli ich nie wykorzystamy, przepadną przy zmianie operatora. Z drugiej strony – i tak byśmy ich nie wykorzystali, bo znowu musielibyśmy zasilić kolejną kartę. W ten sposób wydaje nam się, że nie przepada nam kwota na koncie, tymczasem wciąż wydajemy kolejne pieniądze na doładowania z naszego portfela.

Musimy więc w jakiś sposób pozbyć się nadwyżek środków na koncie. Posiadając numer w Orange można przelać na chwilę znajomemu swoje środki, następnie przenieść numer do innej sieci i wrócić. Otrzymamy rok ważności konta, a środki możemy z powrotem przelać na swoje konto. Niestety to jedyna sieć, gdzie taka operacja będzie na tyle prosta. W innych sieciach musimy się bardziej nakombinować.

Często musimy się pogodzić z faktem, że nie odzyskamy całej kwoty środków. Nadwyżkę środków możemy również przeznaczyć na udział w konkursach lub wesprzeć za pomocą SMS-ów o podwyższonej opłacie różnego rodzaju fundacje pomagające potrzebującym. Inną metodą będzie znalezienie serwisu, który za wysłane wiadomości SMS wypłaca nam środki na konto bankowe. Niestety odzyskamy w ten sposób zaledwie 30% zgromadzonych środków. Jednak jest to i tak lepsze od dalszego przepłacania poprzez kolejne doładowania konta.

Musimy się pogodzić z faktem, że tego rodzaju działania nie jest w takim przypadku opłacalne. Zacznijmy zatem już w tej chwili zmiany.

Mieliście kiedyś problem z nadmiarem pieniędzy na koncie? Co zrobiliście?

Marcin Łabuś

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

7 KOMENTARZE

  1. Wypróbowałem juz naprawdę dużo serwisów, ale w zamiensms.pl nie mam stresu czy coś pójdzie nie tak i z tego względu nie polecam eksperymentować.

  2. mi również udało sie wypłacic pieniadze z telefou dzieki zamiensms, troche sie na poczatku obawialem ale wszystko poszlo gładko, pieniadze przyszly po 3 dniach 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czym są organizacje pozarządowe?

Pod pojęciem organizacji pozarządowych kryją się te wszystkie podmioty, których działalność nie jest związana z osiąganiem zysków. Nie są one organami czy jednostkami, podlegającymi administracji publicznej: rządowej oraz samorządowej. Organizacje pozarządowe bardzo często bywają nazywane „trzecim sektorem”.

CV dla studenta – jak napisać?

Główną bolączką studentów i świeżo upieczonych absolwentów jest niewielkie doświadczenie zawodowe lub jego brak. Nie należy jednak przesadnie się tym przejmować, część pracodawców poszukuje młodych pracowników z ogromną motywacją do pracy, a życiorys można tak skonstruować, aby mimo małego doświadczenia zainteresować pracodawcę.

Zobacz też

Czy warto zmieniać opony na letnie?

Opony letnie to z pewnością najpopularniejszy rodzaj opon spotykanych na kołach większości samochodów. Myślę, że jest znacznie więcej osób używających opon letnich zimą niż zimowych latem. Oba te rozwiązania nie są dobre, każdy z tych dwóch rodzajów opon przystosowany jest do stosowania o określonej porze roku.

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: