Zmiana operator w roamingu

Mobile    
ocena
Wyjeżdżając za granicę, korzystamy z usług roamingowych dzięki podpisanym wcześniej porozumieniom o wzajemnym udostępnianiu własnej sieci pomiędzy operatorami. Warunki zawieranych między nimi umów określają również szczegółowe dane, jak na przykład automatyczny wybór konkretnego operatora przez nasze karty.

Zmiana operator w roamingu

photoxpress.com

Posiadając przykładowo kartę Orange, a przebywając za granicą, nasz telefon w pierwszej kolejności będzie próbował logować się do lokalnej sieci Orange, nawet jeśli siła zasięgu danego operatora jest mniejsza od pozostałych. Dzieje się tak ze względu na korzystne stawki, wynikające z umów pomiędzy poszczególnymi operatorami.

Jeżeli jakość połączeń nie jest zadowalająca, możemy w każdej chwili zmienić sieć, przebywając za granicą, na innego operatora. Jeżeli przebywamy w Unii Europejskiej zmieniając sieć, nie zmienią nam się ceny za połączenia.

wybór operatora

Aby zmienić sieć, musimy w ustawieniach naszego telefonu zmienić wybór sieci z automatycznego na ręczny. Uwaga: wracając do Polski, należy powrócić do automatycznego wyboru sieci lub ręcznie wybrać swojego operatora z dostępnej listy.

wybór operatora automatyczny

Zmieniając ustawienia na ręczne, nasz telefon rozpocznie wyszukiwanie wszystkich dostępnych sieci na danym obszarze.

wyszukiwanie

Po chwili powinna pojawić się lista wyboru operatora. W przypadku przebywania za granicą wyświetlą się dostępne sieci w danym kraju.

ustalanie sieci

W powyższy sposób możemy, przebywając za granicą, dowolnie zmieniać sieć, sprawdzając jednocześnie jakość połączeń w danej sieci. Wybierzmy tę, w ramach której siła zasięgu będzie zadowalająca. Możemy spotkać się również z brakiem możliwości zalogowania się do wszystkich z wymienionych sieci. Dzieje się tak w przypadku niepodpisanej umowy roamingowej naszego operatora z tym wybranym z listy.

Korzystacie z roamingu za granicą?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =