Buty do garnituru - jakie wybrać?

Moda    
ocena

Dobry i zadbany wygląd to wizytówka każdego mężczyzny. Wbrew pozorom, nie tylko kobiety interesują się modą. Mężczyźni również śledzą najnowsze trendy i starają się w miarę możliwości wprowadzać je w swoje życie. Dotyczy to nie tylko elementów codziennego stroju, ale także tych wyjątkowych okazji, na które zakładany jest. np. garnitur. Dobór butów właśnie do tego stroju sprawia Panom najwięcej kłopotów. I nic w tym dziwnego, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z mężczyzną, który garnitur zakłada wyłącznie od święta.

Buty do garnituru - jakie wybrać?

sxc.hu

Zdecydowanie i niepodważalnie, do garnituru pod żadnym pozorem nie wolno zakładać sportowego obuwia. Najbezpieczniejszym i najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy mężczyzna naprawdę nie potrafi skomponować garnituru z odpowiednimi butami będzie wybór tego, co klasyczne. W tym przypadku będą to czarne eleganckie, wykonane z błyszczącej skóry półbuty z wydłużonymi noskami. Pasują one do niemal każdego ciemnego garnituru, co więcej można założyć je nawet do smokingu, więc i ryzyko, że okażą się nietrafionym wyborem jest niewielkie.

Równie klasyczne, ale pasujące do utrzymanych już w nieco innej tonacji kolorystycznej garniturów są półbuty wykonane ze skóry brązowej. Można je założyć do jaśniejszych garniturów w cieplejszych barwach. Ważne jest, że są one równie eleganckie i klasyczne co czarne męskie półbuty.

Tego rodzaju klasyczne obuwie powinno być niemal całkowicie pozbawione zdobień, dodatków oraz nie powinno być wykonane z krzykliwych, cieniowanych i oryginalnych kolorów. Nie pasuje to do tak klasycznego stroju, jakim jest garnitur. Ponadto bardzo nieelegancko wyglądają założone do takiego wytwornego stroju stylizowane na eleganckie, męskie półbuty bardzo często nazywane przez stylistów kajakami, czyli płaskie buty, z wydłużonymi, ściętymi, lekko zadartymi do góry noskami.

Choć to co modne nie zawsze musi zgadzać się z przekonaniami wszystkich panów i może niemal całkowicie kontrastować z klasyką, coraz częściej można spotkać na ulicach mężczyzn, którzy do garnituru zakładają nieco mniej formalne obuwie. Jest to oczywiście dopuszczalne, ale pod warunkiem, że nie jest to strój zakładany na ważną okazję, kiedy wymagany jest jednak bardzo formalny i wytworny wygląd.

Należy jednak pamiętać, że choć tradycyjne, czarne półbuty, tak bardzo bezpieczne i uniwersalne pasują do wszystkiego, czasami warto zaryzykować, spróbować czegoś nowego i pamiętać, że wszystko zależy od tego, w jakim stylu skrojony jest garnitur oraz jakiego jest koloru. Poza czarnymi i innymi bardzo ciemnymi garniturami, w modzie męskiej panuje zasada, że im jaśniejszy garnitur, tym jaśniejsze obuwie należy założyć. Zasady tej należy trzymać się równie mocno nawet w przypadku, jeżeli zmusza ona do założenia niemal kremowych butów do garnituru w beżowym kolorze.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =