Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

Moda    
ocena

Buty melliski szturmem zdobywają polskie sklepy – zarówno te tradycyjne, jak i najpopularniejsze portale zakupowe w internecie. Co sprawia, że stały się tak popularne? I czy naprawdę są tego warte?

Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

http://pixabay.com

Początek tego trendu to projekty brazylijskiej marki Mellisa. To firma, której historia sięga już ponad trzydzieści lat, a pierwszym jej projektem był model Arhana, który stał się niezwykle popularny wśród dziewczyn w latach 80. Później świat odwrócił się od plastikowych butów. Popularność wróciła na dobre dopiero w nowym wieku.

Wtedy też zaczęły się słynne kolaboracje marki ze znanymi projektantami, architektami i ludźmi sztuki. Wśród autorów nowych modeli była Zara Hadid, Jean Paul Gaultier, Vivienne Westwood czy Karim Rashid.

melliskiFot. sxc.hu

Oryginalne melliski są zrobione z wyjątkowej mieszanki plastiku i kauczuku - Mel-flexu. Materiał, z którego są produkowane oryginały i podróbki, to pierwsza różnica. Większość bowiem „inspirowanych” modeli, sprzedawanych na polskim rynku, jest wykonana po prostu z samego plastiku lub gumy. Tę różnicę czuć szczególnie w lecie – noga męczy się, komfort chodzenia jest zupełnie inny.

Dodatkowa ciekawostką jest zapach – buty firmy Mellisa są perfumowane. Pachną delikatnie gumą balonową i jest to zapach, który utrzymuje się długo po zakupie.

Jak nosić tak niezwykłe obuwie?

Można je traktować zupełnie poważnie – dobierać je do eleganckich ubrań jak każde inne buty.

Jednak ze względu na oryginalny wygląd i wzory, które często są nieco dowcipne – najlepiej będą wyglądały w swobodnej stylizacji. Jeansy, szorty, zabawne, letnie sukienki – z takimi elementami garderoby, melliski będą błyszczeć.

Czy warto skusić się na oryginał, a może nie warto wydawać więcej i zdecydować się na plastikowe inspiracje za kilkadziesiąt złotych?

Te tańsze na pewno bez problemu sprawdzą się w wodzie i na plaży, jednak jeśli chciałybyśmy w nich chodzić po mieście, może okazać się, że są niewygodne. Za tańszą wersją przemawia oczywiście cena i mnogość kolorów/wariacji dostępnych w sklepie.

UWAGA!

Jeśli jednak chcemy, aby melliski pełniły rolę klasycznych szpilek, towarzyszyły nam na parkiecie – zdecydujmy się na wygodny, delikatny dla naszych stóp oryginał.

Co sądzicie o meliskach? Zostaną w modzie na dłużej czy to po prostu kolejny trend, który szybko zniknie? Podzielcie się swoimi opiniami.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =