Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

Moda    
ocena

Kolorowe, radosne, wygodne – takie powinny być ubrania dla dzieci. Modne? Modne oczywiście też, ale trzeba mieć do tego pewien dystans.

Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

sxc.hu

Ubieranie dzieci rządzi się swoimi prawami, zmienia się wraz z wiekiem dzieci. Gdy bowiem w rodzinie pojawia się malec, rodzice szaleją z zakupami – „malutkie, śliczniutkie śpioszki”, elegancka koszula w kratkę, która mieści się na rozłożonej męskiej dłoni. Dziecko staje się biernym uczestnikiem rodzicielskich przebieranek. Warto, aby przy zakupach dla noworodka i niemowlaka nie zapominać o podstawowych zasadach, czyli o tym, że ubranka muszą być miłe w dotyku, delikatne, bawełniane i bez twardych ozdobników. Małe ubranka powinny też być łatwe do nakładania, aby rodzic i dziecko nie musieli się męczyć.

modne stroje dla dzieciFot. Katarzyna Nowomiejska


Przedszkolak ma już czasami swoje preferencje ubraniowe. Nie dotyczy to jeszcze fasonu czy stylu ale ulubionego bohatera umieszczonego na koszulce. Widok chłopca niosącego dinozaura i mającego bluzkę, spodnie i skarpetki z aplikacją dinozaura rozczula. Rodzice czasami próbują ubierać dzieci w wieku przedszkolnym jak dorosłych – nie jest to złe – ale czy potrzebne. Może różowa sukienka, różowe buty i różowa czapka nie wygląda modnie ale jeśli córce się podoba – to czemu nie – czas różu w jej życiu nie będzie trwał długo. Warto pozwolić dziecku ubierać się tak jak lubi (oczywiście w granicach rozsądku i pod naszym nadzorem).

Dzieci przedszkolne powinny mieć ubrania wygodne i łatwe do samodzielnego założenia (czas przedszkola bowiem to czas nauki samodzielności). Dobrze też aby były łatwe do oplamienia, ponieważ w przedszkolu czeka na dzieci wiele „niebezpieczeństw”, takich jak farby, plastelina czy mazaki. Trudno bowiem korzystać z dzieciństwa gdy rodzice co chwila mówią: -nie dotykaj, - nie wchodź do piasku bo…bo się pobrudzisz.

jak modnie ubrać dziecko

Fot. Katarzyna Nowomiejska

W szkole jest trudniej, ponieważ dzieci w tym wieku rozumieją, co to jest moda, mają swoje preferencje co do ubrań. Chcą bowiem wyglądać jak koledzy czy koleżanki. Tu rodzic musi być czujnym a zarazem rozumiejącym doradcą. Należy obserwować modę aktualnie panującą wśród rówieśników i pomagać dziecku dostosować ją do miejsc, okoliczności w których się znajdzie.

Pamiętajmy, że modny strój nie oznacza drogi! Warto poszukać okazji, przecen lub zajrzeć do sklepu z używaną odzieżą, gdzie często można znaleźć perełki modowe. Dzięki pomysłowości rodzica dziecko może wyglądać zachwycająco.

Czym się kierujesz przy wyborze ubrań dla dziecka? Jakie produkty najczęściej wybierasz?

OCENA
1.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Zastanawiam się czy wyrażałam zgodę na publikację tych zdjęć?

~ K.N. / 2017-12-12 17:08:58
oceń komentarz: (0) (0)

ADMIN: Pani Katarzyno, w 2011 roku imieniu naszej redakcji kontaktowała się z Panią p. Agata Piecuch i uzyskała zgodę na publikację zdjęć z bloga, którymi miały obrazować porady modowe.

~ ADMIN / 2017-12-13 12:45:41
oceń komentarz: (0) (0)