Dobieranie krawata

Moda    
ocena

Bez względu na styl, charakter pracy czy sugerowanie się najnowszymi trendami, w życiu każdego mężczyzny przychodzi taki dzień, kiedy trzeba założyć garnitur, a do niego dopasować koszulę i odpowiedni krawat. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ ze względu na to, że wielu mężczyzn rzeczywiście nosi garnitur i krawat wyłącznie od święta, nie potrafią oni samodzielnie skompletować współgrającego ze sobą zestawu. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad, a sukces gwarantowany.

Dobieranie krawata

sxc.hu

Przede wszystkim wybór krawata zależy od pory dnia, na którą mężczyzna decyduje się go założyć, od okazji ale również od jego nastroju. Poza tym krawat jest o tyle charakterystycznym elementem męskiej garderoby, że wystarczy jego zmiana, przy tej same koszuli i marynarce, aby zmienić cały wizerunek, który prezentuje sobą mężczyzna. Jeżeli chodzi o wybór krawata do noszenia na co dzień, doskonałym wyborem będą prążki, paski lub regularnie powtarzające się wzory. Na wieczór styliści proponują bardziej wzorzyste i odważne krawaty, bogate w różne wzory pojawiające się na gładkim, jednolitym tle. Gładkie, jednolite krawaty bez zdobień są krawatami, które można założyć zawsze i niemal do wszystkiego. Pasują do większości koszuli i na wiele różnorodnych okazji, więc są bardzo bezpiecznym wyborem.

Jeżeli chodzi o dobór krawata do koszuli, należy pamiętać, aby trzymać się tzw. metody kontrastu. Tzn. jeżeli mężczyzna zakłada gładką, pozbawioną zdobień koszulę, krawat powinien wyglądać wręcz przeciwnie. Tzn. dobrze, żeby różnił się od koszuli zarówno kolorem, jak i deseniem. Nieestetycznie i mdło wygląda połączenie gładkiej koszuli z krawatem bez zdobień. Natomiast jeżeli mężczyzna decyduje się na koszulę w prążki lub paski, krawat dla odmiany powinien być bardziej stonowany i pozbawiony zdobień.

Zasadę tą burzą pojawiające się co jakiś czas wypowiedzi znanych i poważanych stylistów, którzy uparcie przekonują, że nadal bardzo modne są jednolite krawaty założone do gładkiej i pozbawionej zdobień koszuli i najlepiej aby krawat był w tym samym kolorze lub różniący się jedynie o ton. Są to jednak dość odważne posunięcia, na które mogą pozwolić sobie panowie, którzy w garniturze i pod krawatem czują się jak ryba w wodzie i powoli, samodzielnie, bez niczyjej porady, zaczynają wyczuwać co do czego pasuje, a których elementów pod żadnym pozorem łączyć nie należy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.60
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =