Dodatki dla każdego typu urody

Moda    
ocena

Każda kobieta jest piękna. Jednak tak naprawdę wszystko zależy do tego, w jaki sposób wyeksponuje swoje największe walory i jakie dodatki dobierze. Przy czym zatrzymując się na chwile przy dodatkach warto zauważyć, że najlepszym sposobem na ich odpowiednie dobranie do urody kobiety jest rozróżnienie z jakim typem kolorystycznym mamy do czynienia i co do niego pasuje.

Dodatki dla każdego typu urody

sxc.hu

Wyróżniamy 4 podstawowe i najbardziej znane typy kolorystyczne, są nimi tzw. cztery pory roku: wiosna, lato, jesień i zima. Każda z kobiet charakteryzująca się urodą pasującą do jednej z czterech pór roku powinna doskonale znać zarówno swoje zalety, jak i wady i pod tym kątem dobierać odpowiednie dodatki.

Tak więc kobieta wiosna, będąca typem ciepłym i jasnym powinna wybierać biżuterię delikatną, drobną i zdecydowanie zrezygnować z modnej w tym sezonie biżuterii w rozmiarach XXL. To nie dla niej. Ponadto wiosna zastanawiając się nad wyborem kruszcu z którego ma być wykonana jej biżuteria z całą stanowczością powinna zrezygnować ze srebra i białego złota, które zleją się z jej urodą, a jej wybór powinien skupić się na żółtym, klasycznym złocie o głębokiej i intensywnej barwie. Jeżeli kobieta wiosna chciałaby urozmaicić swoją biżuterię różnego rodzaju kamieniami, powinna zdecydować się na bursztyny, topazy oraz szafiry. Kolory te podkreślą jej delikatną i subtelną urodę, nie przyćmiewając jej przy tym.

Kobieta o typie urody lata, czyli zimna i utrzymana w odcieniach szarości, powinna w swojej biżuterii skupić się na odcieniach o chłodnej barwie, matowej, gdyż inne odcienie mogą tworzyć zbyt duży kontrast z naturalną urodą lata. Tymczasem będzie ona wyglądała doskonale w srebrze, z dodatkami rubinu, granatu, opali, agatów.

Jesienna uroda, charakteryzująca się ciepłymi kolorami w odcieniach pomarańczu i czerwieni, najlepiej prezentuje się w biżuterii wykonanej z surowców naturalnych pozyskiwanych w przyrodzie. Zaliczyć do nich należy drewno, bursztyn, róg, oraz kość słoniową w ciepłych, żółtawych barwach. Ponadto do tego typu urody doskonale wręcz pasuje żółte, klasyczne złoto. Tymczasem zdecydowanie zrezygnować należy w tym przypadku ze srebra, które tworzyłoby zbyt duży kontrast z ciepłymi, naturalnymi barwami dominującymi u kobiety jesieni.

Ostatnim typem urody jest kobieta zima, zimna i ciemna. Najlepiej prezentuje się ona w biżuterii oryginalnej, odważnej i mocno błyszczącej. Biorąc pod uwagę pierwsze skojarzenia, jakie nasuwają się na myśl o zimie, do tego typu urody pasują więc kamienie przezroczyste, nasuwające na myśl lodowe kryształy, takie jak diamenty, brylanty czy kwarc. Również kruszec, z którego powinna być wykonana biżuteria dla zimy powinien być jasny i zimny, w kolorach zimowych, tak jak srebro, platyna i białe złoto.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =