Dodatki do bluzek

Moda    
ocena

Z całą pewnością nie ma kobiety, która nie nosiłaby zwykłych tradycyjnych t-shirtów, podkoszulek czy damskich koszul. Jest to tradycyjny strój, zakładany bez względu na okazję i porę roku. I choć zwykłe damskie bluzeczki są tak naturalne i codzienne, że niemal stały się naszą drugą skórą, bardzo wiele kobiet ma problem co do nich założyć, jakie dobrać dodatki i jak kolorystycznie zgrać je z resztą stroju, aby wyglądać nie tylko modnie i atrakcyjnie, ale także, żeby czuć się w całym tym misternie skomponowanym stroju dobrze, swobodnie i przede wszystkim wygodnie.

Dodatki do bluzek

sxc.hu

Wybierając odpowiednie dodatki do bluzki należy pamiętać, aby wziąć pod uwagę zarówno okazję, jak i odpowiedni dobór kolorystyczny. Pamiętajmy bowiem, że do bardzo kolorowej, mocno zdobionej i krzykliwej bluzki nie powinno zakładać się już żadnych wisiorków czy koralików. Wystarczające będą kolczyki, tu na szczęście panuje pełna dowolność, byle nie odbiegały one stylem od całości stroju, czy bransoletka, najlepiej podobna do kolczyków. Podobnym przykładem tej zasady, tym razem jeszcze bardziej dobitnym jest klasyczna już panterka. Jest ona na tyle mocnym akcentem stroju, że zbędne w jej przypadku wydają się być wszelkie inne dodatki czy ozdoby, które kobieta chciałaby założyć.

Bardzo często rodzaj i styl dobieranych dodatków zależy od okazji, na jaką chcemy wyglądać modnie i atrakcyjnie. Przykładowo w stylu formalnym wciąż dominuje modny i nieprzerwany minimalizm i zachowanie umiaru. I tak na przykład do klasycznej garsonki, z elegancką koszulą w dowolnym stylu nie wypada zakładać krzykliwej i rzucającej się w oczy biżuterii czy apaszek. Jest to niedopuszczalne i w wielu miejscach pracy jasno określone w regulaminie. Doskonałym wyborem będzie więc stonowana i delikatna biżuteria, ledwo rzucająca się w oczy, sprawiająca wrażenie jakby jej nie było wcale. Świetne w tym przypadku będą delikatne perełki, zarówno w uszach jak i na szyi. Są one stylowe, klasyczne i bardzo eleganckie. I choć jednak są one dość charakterystyczne, nikt nigdy nie zarzuci nam, że biżuteria jest niestosowna.

Do takiego formalnego stroju doskonałe będą również różnego rodzaju apaszki. Należy je dobierać w zależności od rodzaju i kroju koszuli czy bluzki. Tymczasem osoby mające problem z określeniem jakiego rodzaju wzór czy kolor dobrać do poszczególnych kolorów odzieży, powinny zdecydować się na bezpieczne, stonowane kolory, jak beż, krem, blady róż czy inne pastele.

Natomiast odważne, krzykliwe i rzucające się w oczy elementy biżuterii z powodzeniem zakładać można na co dzień, najlepiej do jednokolorowych, stonowanych bluzek, aby same w sobie stanowiły dość mocny akcent i nie gryzły się z żadnym innym elementem garderoby.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =