Dodatki do "małej czarnej"

Moda    
ocena

Aby klasyczna sukienka nie straciła swojego ponadczasowego nieprzemijającego uroku należy dobrać do niej odpowiednie dodatki. Bo nawet tak wytworna i elegancka kreacja może stracić swoje największe walory przez źle skomponowane dodatki i zaburzone proporcje.

Dodatki do

photoxpress.com

Mała czarna - w swojej szafie powinna posiadać ją każda kobieta. Jest to obowiązkowy element, z którego można stworzyć wyjątkowe i oryginalne kompozycje na bardzo wiele okazji. Nie należy przy tym zapominać, że mała czarna jest jednak strojem przede wszystkim na ważne i wielkie okazje, a nie sukienką noszoną na co dzień.

Mała czarna to swego rodzaju klasa sama w sobie. Już samo jej założenie sprawia, że kobieta się odmienia, wygląda wytwornie i niecodziennie. Aby ją lekko urozmaicić warto dodać do niej delikatne i dyskretne dodatki w postaci biżuterii, eleganckich butów i okrycia wierzchniego, takiego jak szal, płaszcz, żakiet lub bolerko. Należy jednak pamiętać, że nie może to być nic krzykliwego, zbyt rzucającego się w oczy, aby nie przyćmić sukienki i nie zepchnąć jej na dalszy plan, co w przypadku małej czarnej jest niedopuszczalne.

Doskonały okazać się może delikatny łańcuszek z wisiorkiem, do tego dyskretne kolczyki i bransoletka, najlepiej aby wszystko to pochodziło z jednego kompletu, żeby się ze sobą niepotrzebnie nie gryzło. Odpowiedni okaże się również sznur pereł, który luźno owinięty wokół szyi delikatnie ją wysmukli, a poprzez swój jasny, naturalny kolor rozjaśni cały wizerunek. Do tego dobrze jest założyć równie delikatne kolczyki, również z pereł, a kobieta będzie wyglądał pięknie i elegancko.

Jednak na wielkie wyjście nie wystarczy wybranie samej biżuterii. Równie ważna jest torebka, bez której żadna kobieta się wychodzi z domu. Jednak w przypadku małej czarnej wybór ten mocno się zawęża, gdyż nie każda torebka nadaje się do tego stroju. Za to doskonale pasuje do niej delikatna, noszona w ręce lub na cieniutkim łańcuszku na ramieniu torebka- kopertówka, równie klasyczna i ponadczasowa, co sama sukienka.

Ponieważ mała czarna jest sukienką modną, ale jednak klasyczną ze swoją prawdziwą przeszłością, warto zachować ten rytm wybierając do niej dodatki również klasyczne i ponadczasowe. Dotyczy to również obuwia. Mogą to być czarne pantofelki na obcasie, klasyczne szpilki, jednak coraz częściej kobiety decydują się na coś nowszego i odważniejszego zakładając do małej czarnej bardziej nowoczesne dodatki. Buty mogą być na koturnie, z kolorowymi wstawkami, z równie żywymi i modnymi w tym sezonie dodatkami. Więc już nie tylko klasyczne perły, ale wisiorek z kolorowych kamyków i szkiełek, odważny pasek zapięty w talii, kolorowe okulary i zwiewne apaszki. Moda na szczęście nie jest zatwardziała w swoich trendach i pozwala na coraz więcej posunięć i chwytów, również tych niespuszczalnych do tej pory.

Jakie jeszcze dodatki pasowałyby według Was do "małej czarnej"? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =