Figura cegła - jak się ubierać?

Moda    
ocena

Która z Pań nie miała w swoim życiu choćby jednej chwili, w której stojąc przed lustrem miała ochotę wyrzucić z szafy na śmietnik wszystkich swoich ubrań i marzyła o styliście, który indywidualnie do jej figury pomoże skompletować całą garderobę od podstaw, tak by we wszystkim wyglądać doskonale i atrakcyjnie.

Figura cegła - jak się ubierać?

sxc.hu

Choć marzenie o prywatnym styliście jest może poza zasięgiem wielu Pań, jednak nie zaprzepaszcza to jeszcze ich marzeń. Każda z nas może być stylistką dla samej siebie, jeżeli tylko określi jakiego rodzaju ma figurę,  precyzyjnie i obiektywnie określi jakie są jej największe walory i mankamenty i dołoży wszelkich starań, aby odpowiednio, w zależności od rezultatu oceny własnej figury, dobrać do niej garderobę.

Jednym z dwunastu typów figur charakteryzujących kobiety jest cegła. Jej największym mankamentem jest brak kobiecych, delikatnych kształtów. Posiada ona bowiem nieco bardziej chłopięcą figurę, a dokładnie szerokie ramiona, odpowiadające swoim kształtem szerokości i masywności ud, duże ale niezbyt kształtne piersi, średni brzuch i niemal całkowity brak talii. Ponadto kobieta cegła posiada płaską pupę, która jeszcze bardziej podkreśla masywność ud i bioder, oraz masywne i raczej niezbyt zgrabne nogi. Tym typem figury charakteryzuje się m.in. Kim Cattrall.

Aby jeszcze bardziej nie podkreślać tej męskiej figury kobieta cegła powinna z całą stanowczością unikać spódniczek mini, które bardzo mocno skupią uwagę na masywnych nogach. Nie powinna ona nosić również krótkich kurtek oraz marynarek i płaszczy zapinanych dwurzędowo, ponieważ niepotrzebnie poszerzą one już i tak szeroką figurę. W tym przypadku należy zrezygnować także ze zbyt luźnych, swobodnie opadających bluzek i sukienek, obcisłych topów na cienkich ramiączkach oraz wszelkiego rodzaju bluzek i koszul posiadających szerokie kołnierze, bufiaste rękawy i poduszki na ramionach.

Największymi problemami kobiety o figurze w kształcie cegły jest brak talii oraz masywne uda. Dlatego też głównym celem powinno tutaj być wydobycie nieobecnej talii oraz sprawienie wrażenia kobiecych, okrągłych bioder. Należy więc wybierać głównie bluzki z wiązaniami w talii, tzw. kopertowymi oraz marszczeniami i paskami w tym miejscu, aby optycznie sprawić wrażenie obecności wcięcia w talii. Ponadto kobieta cegła powinna nosić spodnie biodrówki mocno podkreślające biodra i nieco zmniejszające szerokie uda, przy czym najlepiej, aby były one wykonane z miękkiego materiału nieco łagodzącego sylwetkę. Aby nie sprawiać wrażenia zbyt dużej i masywnej cegła powinna zrezygnować zarówno z butów na cienkiej szpilce, jak i tych na grubej koturnie. Zdecydowanie lepszym wyborem będą dla niej pantofelki na wysokim, średniej grubości obcasie.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =