Figura dzwon - jak się ubrać?

Moda    
ocena

Każda kobieta, bez względu na walory i mankamenty swojej figury, chciałaby zawsze wyglądać jak najlepiej, a nie uda się to niestety bez wiedzy na temat tego, jaki kształt figury ma i w jaki sposób się ubierać, aby wyeksponować to, co w niej najlepsze, i zatuszować to, co nie jest jej największą chlubą. Omówmy więc jedną z takich figur, a konkretnie typ kobiety o figurze dzwonu.

Figura dzwon - jak się ubrać?

sxc.hu

Najlepszym jej przykładem jest Jennifer Lopez, która doskonale znając swoje mocne i słabe strony potrafi w każdej sytuacji wyglądać perfekcyjnie do tego stopnia, że mankamenty jej figury stają się wręcz jej atutami.

Podstawowymi cechami charakteryzującymi ten typ figury są wąskie ramiona, mały lub średni biust, delikatnie odstający brzuch, szczupła, ale krótka talia, duża pupa i masywne uda. Osoby, które odnajdują się w tym opisie zdecydowanie powinny unikać wszelkiego rodzaju odzieży z podniesionym stanem oraz spodni z wąskimi nogawkami, ponieważ wyeksponuje to tylko niepotrzebnie i tak za duże już uda i pośladki. Nie należy również nosić skąpych, krótkich koszulek, dekoltów w kształcie litery „V” oraz ubrań w masywne i duże wzory.

I choć brzmi to trochę tak, jakby lista zakazów nie miała końca, nie należy tracić nadziei. Styliści nadchodzą bowiem z pomocą podpowiadając co założyć, aby zatuszować niechciane kilogramy i kształty i znaleźć w figurze to, co warto w niej wyeksponować. Na pewno warto do wszelkiego rodzaju sukni, sukienek i strojów bardziej eleganckich nosić dyskretne narzutki na ramiona. Poszerzą one nieco ramiona i sprawią, że figura będzie bardziej proporcjonalna. W ten sam sposób działają bluzy i sweterki z kapturami. Ponadto warto pokusić się o uzupełnienie szafy w nieco bardziej zabudowane bluzki z niewielkim, najlepiej okrągłym dekoltem, zdecydowanie mocniej zdobione i bogatsze w rożnego rodzaju biżuterię i wzory, co dyskretnie odwróci uwagę od krąglejszych kształtów i pozwoli skupić się na delikatnej klatce piersiowej. Ponadto biżuteria noszona przez kobiety o figurze dzwonu powinny być długa, zawijana wokół szyi, swobodnie opadającą wzdłuż ciała, co da wrażenie wyszczuplenia i wysmuklenia figury. Dla zatuszowania pełniejszych kształtów ud i pośladków, decydując się na założenie spódnicy, warto wybrać tą z rozkloszowanym dołem. Natomiast wybierając spodnie, warto zwrócić uwagę na to, aby były one szerokie. Do tego doskonale będą pasowały wysokie buty, na koturnie lub szpilce.

Pomimo tak szczegółowego opisu, zarówno kształtów figury jak i tego, co nosić a czego nie, bardzo wiele kobiet ma duży problem z określeniem, jakiego rodzaju figurę ma i w jaki sposób dobrać do niej odpowiednie stroje. Jest to w pełni zrozumiałe i normalne, ponieważ są to jedynie główne cechy charakterystyczne poszczególnych typów, które oczywiście nie u każdej Pani zgadzają się w pełni.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
3.83
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =