Figura gruszka - jak się ubierać?

Moda    
ocena

Dopasowanie stroju do mankamentów i walorów figury to dla każdej kobiety trudne i żmudne zadanie. Żadna z nas nie jest bowiem w 100% zadowolona ze swojego wyglądu na tyle, aby z czystym sumieniem powiedzieć, że we wszystkim czuje się świetnie. Poza tym, takie stwierdzenie byłoby zupełnym zaprzeczeniem, a nawet zanegowaniem pracy stylistów, którzy trudzą się, by niemal dla każdego typu figury przygotować swego rodzaju przepis na sukces.

Podobnie jest w kwestii wyglądu kobiety gruszki, inaczej nazywanej literą „A”, której najlepszym przykładem jest aktorka Halle Berry. Ma ona stosunkowo najtrudniejsze zadanie ze wszystkich chyba kobiet, ponieważ jej podstawowym problemem jest brak jakichkolwiek proporcji ciała. Jej figura charakteryzuje się bowiem wąskimi ramionami, małym biustem, wydłużoną talią, szerokimi biodrami, masywnymi udami i zgrabnymi łydkami. Odpowiednio dobrany przez nią strój powinien więc zharmonizować te dysproporcje i nadać figurze nieco łagodniejszy, spokojniejszy kształt poprzez subtelne poszerzenie ramion i wyszczuplenie bioder.

Jaki jest więc jej przepis na sukces? Przede wszystkim należy uważać, aby zakładane spodnie i spódnice nie były zbyt jasne, gdyż optycznie powiększą one figurę. Dodatkowo kobieta gruszka powinna unikać obcisłych spodni, rurek i wycieranych na udach jeansów, gdyż będą one niepotrzebnie zwracały na siebie uwagę. Ponadto powinna zrezygnować z tak modnych ostatnio spódnic bombek i spódnic falbaniastych, aby jeszcze bardziej nie powiększyć dysproporcji pomiędzy góra a dołem jej ciała. Niekorzystna dla tej figury będzie również podwyższona talia, zarówno w spodniach jak i w spódnicach, ponieważ podkreśli to szerokie uda i jeszcze mocniej uwypukli pośladki oraz wysokie szpilki, które zbyt mocno będą kontrastowały z masywnymi nogami sprawiając wrażenie niestabilnej konstrukcji, która w każdej chwili może runąć.

Rezygnując z tak wielu ubrań, warto skupić się na tym co korzystne i co doskonale podkreśli to, co w figurze gruszki najpiękniejsze. Powinna ona bowiem nosić ołówkowe spódnice, które subtelnie i z klasą podkreślą jej ponętne kształty, ewentualnie spodnie, ale tylko te proste, zaprasowane w kant, co wyszczupli i zrównoważy sylwetkę od pasa w dół lub te z lekko rozszerzanymi nogawkami.

Ponadto, w komponowaniu strojów, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim bluzki kobiety gruszki powinny być jasne, wykonane z błyszczących, połyskujących i wzorzystych tkanin, z różnego rodzaju dodatkami w postaci kokard, żabotów i marszczeń, które wizualnie powiększą górną część jej ciała, noszone przez nią swetry powinny być grube i masywne, aby optycznie powiększyć biust, a biustonosze - wyłącznie push-up.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
2.29
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =