Figura jabłko - jak się ubierać?

Moda    
ocena

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrany i skomponowany strój powinien współgrać nie tylko ze stylem kobiety oraz panującą modą, ale przede wszystkim być dopasowany do kształtu sylwetki kobiety, tuszując jej mankamenty, a eksponując to co w niej najpiękniejsze i warte podkreślenia. Przyjrzyjmy się zatem figurze o kształcie jabłka, jednemu z dwunastu typów kobiecych figur.

Kobiety o posturze jabłka mają chyba największy problem z odpowiednim skomponowaniem stroju. Ich podstawowymi problemami jest stosunkowo niewielki biust, wyraźnie zaznaczony, odstający brzuszek i całkowity brak wcięcia w talii. Mają przy tym okrągłe, masywne uda oraz płaskie, niekształtne pośladki, a dla odmiany szczupłe i zgrabne nogi. Ten rodzaj figury reprezentuje m.in. aktorka Kathy Bates.

Osoby, które mają takie problemy jak opisana wyżej kobieta jabłko powinny zrezygnować ze zwykłych bluzek, bluzek o kształcie kwadratu oraz szczególnie tych odsłaniających brzuch. Na dno szafy należy wyrzucić również zbyt ciasne spodnie, biodrówki, oraz te z wysoką talią, zaszewkami i o męskim kroju. Nie dość, że wyeksponują one aż nazbyt wyraźnie niedoskonałości figury, to dodatkowo zamaskują jej jedyne atutu, jakimi w przypadku kobiety o figurze jabłka są nogi. Należy również zrezygnować ze spódnic na gumce, bogatych zdobień oraz golfów.

U kobiet o takiej figurze bardzo ważne jest odnalezienie i podkreślenie talii, co nieco złagodzi zaburzoną sylwetkę. Dlatego też kobieta jabłko jak najczęściej powinna nosić bluzki wiązane kopertowo, sukienki z obniżoną talia, oraz zakładać na wysokości talii różnego rodzaju paski i zdobienia. Jeżeli chodzi o bluzki, panie te powinny nosić dekolty w kształcie litery V, szerokie i duże dekolty, dopasowane w talii marynarki i buty na koturnie, które optycznie wyszczuplą sylwetkę. Do tego celu przydadzą się również obcisłe spodnie, sukienki i spódnice. Wszelkie niedoskonałości tej figury doskonale ukryją również luźne, swobodnie opadające bluzki, obwiązane na wysokości talii luźnym paskiem. Bardzo ważne przy tego rodzaju figurze jest odpowiednio dopasowana bielizna. Ponieważ w przypadku kobiety jabłka największym problemem są zbyt krągłe kształty, doskonale sprawdzi się tutaj wyszczuplająca, opinająca bielizna, a najważniejszym jej elementem jest dobrze dobrany biustonosz, który pozwoli podkreśli atuty kobiecości.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
4.60
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =