Figura kielich - jak się ubierać?

Moda    
ocena

Wybór odpowiedniego stroju, pasującego zarówno do charakteru, stylu i figury kobiety to nie lada wyzwanie. I nic w tym dziwnego. Przecież każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie i korzystnie, bez względu na okazję i porę dnia. Sytuacja jest o tyle trudna, że żadna kobieta nie jest taka sama, posiada swoje mocne i słabe strony i właśnie pod tym kątem należy dobierać strój. Naprzeciw wychodzą tutaj styliści, którzy stworzyli wzory, pewnego rodzaju szablony figur, mające stanowić punkt odniesienia.

Jednym z takich typów figur jest tzw. kielich inaczej nazywany również literą Y, ze względu na swój charakterystyczny kształt- wąskie biodra, szczupłe nogi, ale masywne, szerokie ramiona, duży biust i brak talii. Głównym zadanie w tym przypadku jest więc odwrócenie uwagi od zbyt mocno zbudowanej góry, zaznaczenie talii, oraz wyeksponowanie tego, z co jest w tej figurze największym atutem, czyli długich, szczupłych nóg. Również umiejętnie podkreślony i wyeksponowany biust przestanie być tutaj mankamentem, a stanie się wręcz najsilniejszym walorem. Przykładem kobiety o takiej figurze jest Catherine Zeta-Jones.

Najważniejsze w figurze kielicha jest unikanie spodni z szeroki nogawkami, które zupełnie niepotrzebnie zamaskują zgrabne i szczupłe nogi, które należy eksponować. Ponadto należy zrezygnować z prostych sukienek, które nie podkreślają talii, a jedynie wyraźnie zaznaczają jej brak. Ze względu na konieczność zamaskowania i odwrócenia uwagi od masywnych ramion, należy zrezygnować z grubych wełnianych swetrów, również tych zapinanych pod samą szyję oraz wykładanych kołnierzy powiększających jeszcze sylwetkę. Odzież wierzchnia również powinna spełniać pewne warunki. Dla figury kielicha nie będą odpowiednie płaszcze i marynarki z dwurzędowymi zapięciami. Ważne są również detale, więc kobieta o tym typie figury powinna zrezygnować z bluzek lub marynarek z dużymi guzikami na wysokości biustu, z płytkimi dekoltami, w wąskie poziome paski, które optycznie poszerzą już i tak zbyt szerokie ramiona.

Co zatem nosić, aby wyglądać korzystnie? Również tutaj styliści jasno i klarownie przedstawiają przepis na atrakcyjny wygląd. Zdecydowanie warto zainwestować w obcisłe, wąskie koszulki i topy, bluzki odcinane pod biustem, bluzki z dużym dekoltem, szczególnie te z rękawem 3, który optycznie zmniejszy ramiona, krótkie dopasowane żakiety i marynarki, koszule z wąskim kołnierzem, oraz plisowane lub lekko rozszerzane ku dołowi spódnice. Ponadto należy starać się, aby w codziennym ubiorze zachować zasadę, aby „góra” była ciemna, a „dół” jaśniejszy.

Dla wysmuklenia figury warto zwrócić uwagę również na szczegóły. Przykładowo dla wysmuklenia figury biżuteria, a konkretnie kolczyki i różnego rodzaju wisiorki, powinny być dłuższe i wiszące.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =