Figura klepsydra - jak się ubierać?

Moda    
ocena

Jak dobierać garderobę w zależności od figury, aby we wszystkim wyglądać atrakcyjnie i korzystnie? Przede wszystkim należy chłodnym okiem spojrzeć na własne wady i zalety, określić mocne i słabe strony własnej sylwetki i zastanowić się, które z dotychczas noszonych ubrań maskowały to, co należy wyeksponować, a na pierwszy plan wysuwały to, co lepiej zatuszować, bo nie wygląda zbyt dobrze.

Figura klepsydra - jak się ubierać?

sxc.hu

Pomocny okażą się przy tego rodzaju ocenie zbiór dwunastu podstawowych typów kobiecych figur, które pomogą dobrać odpowiednią garderobę w zależności od posiadanej figury.

Jedną z takich figur zawartych w tym zbiorze jest figura klepsydry, nazywana również figurą w kształcie litery X. Charakteryzuj się ona wyjątkowo kobiecymi i proporcjonalnymi kształtami, przy czym sama jej nazwa doskonale do niej pasuje. Panie o tym kształcie sylwetki mają pełny, obfity biust, zaokrąglone i kształtne biodra, a wszystko to oddzielone jest szczupła i mocno zaznaczoną talią. Figurę taką posiadają m.in. Salma Hayek i Beyonce, które uważane są za prawdziwe piękności o idealnej figurze, a to już o czymś świadczy. Wystarczy więc odpowiednio skomponować strój, aby z tej pięknej kobiecej figury wydobył to, co najbardziej wartościowe i warte oglądania.

Kobieta o figurze klepsydry powinna więc unikać wszelkiego rodzaju workowatych, obszernych bluzek, marynarek bez kształtu oraz sukienek i tunik, które niemal całkowicie tuszują jej piękną i wyraźna talię, nie powinna również nosić zbyt szerokich pasków, które także ją zatuszują. Powinna także zrezygnować z twardych, grubych materiałów, które aż nazbyt podkreślą już i tak dość mocno zaakcentowane kształty nadając wręcz karykaturalny wizerunek. Przykładem takich są np. grube swetry i golfy. Ponadto sukienki i spódnice, które wybierze kobieta klepsydra powinny nie być plisowane oraz bogato marszczone, z tych samych powodów co grube swetry - zniekształcą one tylko sylwetkę.

Tymczasem doskonałe dla klepsydry okażą się wszelkiego rodzaju sukienki i tuniki mocno akcentujące talię, czy to za pomocą paska, czy odpowiednich marszczeń i zapięć. Dobrze będą wyglądały także sukienki wiązane lub marszczone po skosie, gdyż skierują uwagę na wąska talię i kształtny biust, który warto podkreślać i eksponować. Kobieta klepsydra powinna nosić także spódnice i sukienki uszyte z ciężkiego, lejącego materiału, który nieco wyszczupli sylwetkę, ale jednocześnie pozwoli zachować proporcje idealnie opinając ciało. Jeżeli chodzi o buty przy tego rodzaju sylwetce wszystkie chwyty są dozwolone, ale jednak najkorzystniejsze okażą się tutaj wysokie szpilki, które doskonale podkreślą zgrabne nogi i wyeksponują kobiecą pupę.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =