Figura kolumna - jak się ubierać?

Moda    
ocena

O tym, że kobiety nie są zadowolone ze swojego wyglądu wiadomo nie od dziś. Jednak nie zawsze jest to tylko i wyłącznie kwestia nadwagi, bądź nieproporcjonalnej figury, którą obdarzyła natura. Bardzo często o tym, czy kobieta wygląda atrakcyjnie czy też nie, decyduje w dużej mierze odpowiednio dobrany strój, właściwie skomponowane dodatki i zgranie wszystkich tych elementów kolorystycznie.

Należy pamiętać, że nie ma jednej uniwersalnej recepty na atrakcyjny wygląd. Wszystko zależy od tego jaki typ figury posiada kobieta i czy dobiera garderobę w zależności od niego.

Styliści wyróżniają 12 typów kobiecych figur. Należy do nich również kolumna. Charakteryzuje się ona przede wszystkim tym, że kobieta jest bardzo wysoka, a przy tym nie posiada wyraźnie odznaczających się kształtów bądź krągłości, ma mały lub średniej wielkości biust, jej ramiona i biodra są tej samej szerokości, talia jest szczupła, aczkolwiek bez wyraźniejszych wcięć ani podkreśleń, a nogi długie i szczupłe. Tego rodzaju figurę posiada aktorka Nicole Kidman. I choć wydawać by się mogło, że taka figura nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy, nie ma nic bardziej mylnego. Bowiem każda kobieta, aby wyglądać atrakcyjnie musi o siebie dbać. Nicole Kidman, pomimo ze jest znana i lubiana, również, a może przede wszystkim dlatego, dobiera strój odpowiedni do swojej figury, co stanowi prawdziwy sekret jej kobiecości i idealnego wyglądu.

Kobiety o figurze kolumny ze względu na swego rodzaju bezkształtną figurę powinny unikać równie bezkształtnych ubrań, które tylko podkreślą ich jednolitą, niczym nie zaznaczoną figurę. Dlatego też kolumny nie powinny też nosić innych zaburzających proporcję sylwetki ubrań, takich jak proste, bezkształtne sukienki czy tuniki bez podkreślonej talii lub wyraźnie ją obniżające, luźnych i swobodnie opadających bluzek czy krótkich, obcisłych topów podkreślających tylko mankamenty swojej budowy.

Nie należy jednak myśleć, że kobieta kolumna składa się wyłącznie z nieproporcjonalnej, pozbawionej walorów figury. Wręcz przeciwnie, jednak aby to wydobyć należy skupić się przede wszystkim na szczupłej i zgrabnej sylwetce poprzez noszenie dopasowanych, kobiecych marynarek, spódnic w kształcie litery A i wszystkich tych ubrań, które podkreślą kobiece kształty. Aby dodać figurze nieco więcej wyrazu dobrze jest nosić okrągłe dekolty, bluzki z lekko rozszerzanymi i bufiastymi rękawami i długie wiszące naszyjniki i korale. Dużą zaletą kolumny jest to, że do jej typu figury pasują niemal wszystkie kroje spodni, na które wiele kobiet nie może sobie pozwolić.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =