Figura kręgiel - jak się ubierać?

Moda    
ocena

O tym, że kobiety są niezadowolone ze swojego ciała wiadomo nie od dziś. Narzekania, że we wszystkim wyglądają, grubo, źle, nieodpowiednio również nie są niczym nowym. Problem jednak nie polega na tym, że figura nie jest idealna i ma swoje mankamenty, ale raczej na braku umiejętności określenia z jakiego rodzaju sylwetką mamy do czynienia i dobraniu do niej odpowiednich elementów garderoby, które wydobędą z niej to co najładniejsze i najbardziej kuszące, a dyskretnie, a jednak skutecznie zatuszują to, z czego kobieta nie jest zadowolona.

Jednym z dwunastu typów kobiecych figur jest sylwetka w kształcie kręgla. Charakteryzuje się ona średnimi lub małymi piersiami, szczupłą talia, a dla kontrastu posiada wydatne uda i masywne łydki. Posiadaczką takiej figury jest m.in.: Jennifer Love Hewitt.

Lista strojów i kompozycji, których powinna unikać kobieta o tym typie sylwetki jest bardzo konkretna. Przede wszystkim z jej garderoby powinny zniknąć bluzki na cienkich ramiączkach, które dadzą zbyt duży kontrast dużego dołu z mała górą, spodnie ponad kostkę, gdyż optycznie skracają one całą sylwetkę, tak samo jak spodnie rybaczki. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku spódnic. Kobiety kręgle powinny zrezygnować ze spódnic do połowy łydki i spódnic ołówkowych, z tych samym względów, co ze spodni nad kostkę, jednak te jeszcze dodatkowo zbytnio opinając masywne uda podkreślają ich niekorzystny kształt. Jeżeli chodzi o buty, w tym przypadku nie wskazane są szpilki, oraz różnego rodzaju sandałki z wiązaniem na kostce lub wokół łydki.

Kobiety o posturze kręgla mogą za to z powodzeniem nosić spódnice o kształcie litery A, rozszerzane do dołu, z marszczeniami i plisami, najlepiej o długości do kolan, błyszczące i bogato zdobione bluzki z bufkami, żabotami, drapowaniami i falbankami. Poza tym kobieta o figurze kręgla powinna nosić proste lub lekko poszerzane ku dołowi spodnie. Jej okrycie wierzchnie, a więc wszelkiego rodzaju płaszcze i kurtki powinny być lekko rozkloszowane, aby zatuszować masywne uda i dyskretnie podkreślić talię. Idealne buty dla kobiet o tej figurze to wszelkiego rodzaju wysokie, ale stabilne i dość grube obcasy, nie zapinane wokół kostki.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =