Figura lizak - jak się ubierać?

Moda    
ocena

Jak dopasować ubiór nie tylko do własnego stylu i upodobań, ale także do obecnie panującej mody i własnej figury? Konieczne jest poznanie jej najważniejszych cech, określenie z jakiego rodzaju figurą mamy do czynienia i dobieranie lub odrzucanie poszczególnych elementów garderoby właśnie pod tym kątem.

Jednym z dwunastu typów kobiecej figury jest lizak, najczęściej pojawiający się kształt sylwetki wśród znanych piosenkarek i aktorek. Jest to bowiem figura godna pozazdroszczenia. Ma ją m.in. Angelina Jolie. Sylwetka ta charakteryzuje się dużymi, pełnymi i kształtnymi piersiami, wąskimi i proporcjonalnymi po reszty sylwetki ramionami, średnim i regularnym wcięciem w talii. Jej domeną są również szczupłe, zgrabne uda oraz długie i smukłe nogi. I choć wydawać by się mogło, że przy tego rodzaju wręcz idealnych kształtach nie potrzeba już żadnych zabiegów stylistycznych aby we wszystkim wyglądać atrakcyjnie i kusząco, nie ma nic bardziej błędnego. Każda figura, nawet ta najdoskonalsza, jeśli ją zaniedbać i ukryć pod źle dobraną garderobą jej największe atuty, stanie się przeciętna, a nawet pozbawiona walorów.

Dlatego też kobiety o tym typie figury powinny zdecydowanie zrezygnować z grubych wełnianych swetrów, które zatuszują ich harmonijne kształty. Nieodpowiednie będą również spodnie z podniesioną talią, ponieważ odwrócą one uwagę od już istniejącej i doskonałej oraz nieproporcjonalnie wydłużą już i tak zgrabne i długie nogi. Ponadto należy zrezygnować również z różnego rodzaju bolerek, wiszących, spierających się na biuście bluzek, sukienek i bluzek zapinanych pod samą szyję, oraz dużych, rozkładających się na dekolcie i biuście naszyjników i wisiorków.

Tymczasem kobieta lizak będzie doskonale wyglądała w topach na szerokich ramiączkach oraz wiązanych na szyi, bluzkach i sukienkach z dużym dekoltem oraz odkrytymi ramionami. Ponadto dobrze jeśli będą one odcinane pod biustem, podkreślając talię. Dla zrównoważenia całej figury doskonale będą się nadawały spodnie z lekko rozszerzany nogawkami, również rozszerzane ku dołowi spódnice i sukienki. Z powodzeniem kobiety te mogą również nosić szpilki i buty na wysokim obcasie.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =