Figura rożek - jak się ubierać?

Moda    
ocena

Podobnie jak inne kobiety, odpowiadające poszczególnym typom figury, również kobieta rożek boryka się z niedoskonałościami i mankamentami swojego ciała. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ o doskonałość w tej materii jest niezwykle trudno, tym bardziej, iż nawet najlepiej dobrana i surowo przestrzegana dieta nie sprawi, że zyskamy harmonijne i równomierne ciało.

Kobiety, którym natura poskąpiła tej harmonii, a należy do nich m.in.: znana aktorka Cameron Diaz, muszą zdać się na innych, zasięgnąć porady ekspertów, w postaci stylistów i projektantów i dowiedzieć się co i jak nosić, a czego absolutnie nie zakładać, aby wyglądać korzystnie, atrakcyjnie i proporcjonalnie bez względu na prawdziwe walory i mankamenty figury.

Kształt ciała kobiety-rożka to przede wszystkim szerokie ramiona, które przy pierwszym spojrzeniu znacząco wysuwają się na pierwszy plan, mały biust, wąskie biodra, ledwo widoczna lub całkowity brak wcięcia w talii oraz długie i szczupłe nogi, czyli charakterystyczny waflowy rożek do lodów, lub jeśli ktoś woli, kształt litery „V”- wąskie na dole i szerokie na górze. Pomimo braku zachowania proporcji w przypadku tej sylwetki, jest ona stosunkowo zgrabna i kształtna, gdyby nie zbyt szerokie ramiona, przez które kobieta wydaje się zdecydowanie masywniejsza. Dlatego też kobieta rożek powinna z całą stanowczością zrezygnować z poduszek i bufiastych rękawów, bezkształtnych, workowatych ubrań, rękawów 3 gdyż zaakcentują one tylko już i tak szerokie ramiona. Ponadto nie powinna ona zakładać zabudowanych bluzek, podkreślających szerokie, chude ramiona oraz butów na koturnie, które jeszcze bardziej podkreślą szczupła i wysoką sylwetkę.

Tymczasem bardzo korzystnie wpłyną na jej wizerunek asymetryczne kroje odwracające uwagę od ramion i górnej części ciała, topy, bluzki i sukienki na szerokich ramiączkach, luźne, swobodne koszule, marynarki z szeroki klapami równoważące sylwetkę. Szczególnie ważne w wyglądzie kobiety o figurze rożka jest podkreślenie słabo zaznaczonej talii poprzez różnego rodzaju paski oraz szerokie spódnice bez podwyższonego stanu, które dadzą wrażenie kontrastu z podkreśloną nimi talią.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
3.80
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =