Figura wazon - jak się ubierać?

Moda    
ocena

Kobiety reprezentujące niemal każdy z 12 typów kobiecych figur mają konkretne zarzuty w odniesieniu do własnej figury. Jedna twierdzi, że ma za dużą pupę, inna, że za małą, ale przy tym za duży biust, jeszcze inna powie, że jej ramiona są zbyt szerokie, a nogi zbyt chude. I choć brzmi to dość przerażająco, w rzeczywistości nie istnieje chyba kobieta w pełni zadowolona ze swoich kształtów.

A dzieje się tak dlatego, że nawet najdoskonalsza pupa nie będzie wyglądała zbyt korzystnie, jeżeli nogi będą za krótkie albo talia nie będzie wyraźnie zaznaczona. W idealnym, zadowalającym wyglądzie chodzi bowiem o zachowanie odpowiednich proporcji pod każdym względem.

Największą harmonię pośród wszystkich typów urody, reprezentuje kobieta o figurze wazonu. Przedstawicielką kobiet o tym kształcie sylwetki jest m.in. Kate Winslet. Ma ona duże piersi, długą talię, szczupłe nogi, a jej jedynym mankamentem może być, ale wcale nie musi, zbyt mało odznaczająca się talia. Kobieta posiadająca taką figurę bardzo często postrzegana jest za ideał. Jednak nie zmienia to faktu, że jeżeli źle dobierze ona strój, zaburzy całą harmonię i nawet ona będzie wyglądać pokracznie i nierównomiernie. Stąd też lista modowych zakazów i nakazów, choć nadal obecna, jest w ich przypadku nieco krótsza.

Kobiety o tej figurze powinny starać się unikać bluzek, swetrów i golfów zabudowujących i tuszujących kształtny i atrakcyjny biust, takich jak np. golfy, bluzki z wysokimi stójkami, czy innymi ozdobami jak żaboty, marszczenia czy kokardy. Ponadto należy zrezygnować z wszelkiego rodzaju bezrękawników, które odwracają uwagę od biustu, oraz wisiorków i naszyjników ciasno i krótko owiniętych wokół szyi.

Ze względu na niewątpliwe atuty kobiety wazonu, jakimi jest duży biust i szczupłe nogi, powinny one skupić się na wyeksponowaniu właśnie tych części ciała. Zatem szczególnie wskazane są bluzki z głębokimi wcięciami i dekoltami, poduszkami lub marszczeniami na ramionach, aby wyrównać proporcję między drobnymi w porównaniu do biustu ramionami. Ponadto warto zwrócić uwagę, aby przy tej figurze wybierać raczej ubrania dopasowane, przylegające do ciała, ponieważ prawdziwym stylistycznym grzechem jest maskowanie takich atutów. Dlatego też jeżeli spódnica, to modny ołówkowy krój z podniesionym stanem, zaś jeśli spodnie, to klasyczne i proste jeansy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =