Jak dbać o bieliznę?

Moda    
ocena

Wybór bielizny w sklepach jest ogromny, a do przeszłości odeszły zwykłe, bawełniane figi. Możemy wybierać nie tylko różne kolory, ale również kroje i rodzaje materiałów – jedwab, koronka, satyna, a nawet ozdoby – kokardki, falbanki, kryształki. Niestety to wszystko sprawia, iż nie wystarczy bielizny wyrzucić do pralki, chyba, ze chcemy ją wyrzucić po jednym praniu.

Jak dbać o bieliznę?

pixabay.com

Ponieważ bywa kosztowna warto zapoznać się z zasadami odpowiedniej dbania o nią tak, aby służyła nam na długo.

1. Zanim przystąpisz od prania – zapoznaj się z tym, co napisane jest na metce. Zazwyczaj odcina się je aby nie podrażniały skóry więc przeczytaj ją zanim wyrzucisz.

2. Delikatną bieliznę pierzemy zawsze ręcznie, jeśli już decydujemy się na pranie w pralce to musimy ustawić temperaturę nie wyższą niż 40 stopni C. Najlepiej też prać jąz użyciem specjalnych kul z plastiku lub siatki. Wkłada się do nich figi lub stanik, dzięki temu nie ryzykujemy ich zniszczenia.

3. Zawsze do płukania bielizny używaj specjalnych płynów, które nadają im miękkość oraz ładny, utrzymujący się długo, zapach.

4. Jeśli chodzi o suszenie to sprawdzają się wieszaki lub rozłożenie na suszarce bielizny w poziomie, na przykład na ręczniku. Nigdy nie przypinaj spinaczami bo tylko je odkształcisz, podobnie z wystawianiem jej na słońce, przyspieszy to suszenie ale spowoduje wypłowienie kolorów.

5. Jeżeli chcesz odmoczyć bieliznę, na przykład stanik, nie powinno to trwać dłużej niż 20 minut.

6. Białe majtki czy stanik pod żadnym pozorem nie pierz razem z ciemnymi częściami garderoby nawet jeśli jest napisane, że nie farbują.

7. Staniki typu push-up, czyli takie z elementami, które usztywniają miseczki, trzeba prać ostrożnie Nie wolno ich zgniatać ani wyginać wystarczy delikatnie odsączyć wodę uciskając miseczkę w dłoniach.

8. Zawsze dokładnie wypłucz płyn z bielizny, aby nie podrażnić skóry detergentami oraz aby jego resztki nie niszczyły materiału.

9. Suchą bieliznę warto trzymać w oddzielnych szufladach, nie razem z ubraniami. Aby ładnie pachniała warto włożyć saszetki zapachowe (do kupienia w drogeriach).

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =