Jak dobrać biustonosz?

Moda    
ocena

Noszą go kobiety na całym świecie, przez lata stał się podstawowym elementem każdej kobiecej garderoby. Jednak pomimo tak dużej popularności, jaką cieszy się wśród pań, niewielki ich procent, bo zaledwie 10-15% nosi prawidłowo dobrany biustonosz do własnych kształtów rozmiar i model.

Jak dobrać biustonosz?

sxc.hu

To duży błąd, ponieważ dobrze dobrany biustonosz to gwarant zdrowia i urody piersi do późnych lat. Zapewnia również prawidłowy kształt piersi, całej figury oraz właściwe układanie się ubrań. Natomiast biustonosz źle dopasowany jest przyczyną nie tylko niewygody, zwiotczenia skóry, bólu piersi, kręgosłupa, pleców, ramion, ale także zniekształceń biustu na mniej lub bardziej poważnych schorzeniach piersi kończąc. Dlatego każda kobieta przed zakupem swojego pierwszego, idealnie dobranego biustonosza powinna poznać kilka podstawowych zasad, którymi podczas tego wyboru się kierować.

Przede wszystkim pierwszym i najważniejszym krokiem, który należy wykonać przed wyborem biustonosza jest pomiar obwodu ciała pod biustem. Jest to bardzo ważne, ponieważ biustonosz w tym miejscu musi być idealnie dopasowany, co zapobiega jego przesuwaniu się, uwieraniu oraz niewłaściwemu układaniu się biustu. Przy czym należy pamiętać, że przy wyborze biustonosza o odpowiednim obwodzie należy sprawdzić jego dopasowanie przy zapięciu na środkową, jedną z trzech haftek. Zawsze trzeba zostawić zapas na ewentualne jego poluzowanie, lub ciaśniejsze zapięcie. Następnie mierzymy biust na wysokości sutków, nie zaciskając miarki krawieckiej zbyt mocno, ponieważ w tym miejscu biustonosz nie może uciskać ani opinać piersi zbyt mocno. Wymiary zapisujemy dokładnie według tego, co pokazała miarka, nie zawyżając ani nie zaniżając liczb do najbliższej pełnej.

Według tak zebranych miar należy dokonać wyboru odpowiedniej miseczki. Powinna ona dokładnie zbierać całą pierś, nie powinna zostawiać zbyt dużo luźnego miejsca, ani też zbyt mocno zgniatać pierś. Rolą biustonosza jest bowiem odpowiednie podtrzymywanie biustu oraz jego unieruchomienie, a nie uciskanie. Gdy już wybierzemy biustonosz odpowiedni pod względem wielkości miseczki i rozmiaru pod biustem, koniecznie należy go przymierzyć. Nie wolno kupować biustonosza na tzw. oko. Przymierzając biustonosz należy najpierw założyć ramiączka, pochylić się do przodu pozwalając piersiom dokładnie i wygodnie ułożyć się w miseczkach i dopiero wtedy zapiąć go z tyłu na środkową haftkę. Następnie należy się wyprostować i wyregulować ramiączka. Błędem jest układanie ich na tej samej wysokości na obu ramionach, ponieważ żadna kobieta nie ma obu piersi tej samej wielkości. Zatem ramiączka powinny delikatnie unosić i unieruchamiać piersi, ale nie powinny zbytnio ich unosić, żeby nie wbijały się w ramiona tworząc przy tym czerwone, głęboki ślady po jego zdjęciu.

Ponieważ na rynku dostępne jest bardzo dużo biustonoszy o różnych modelach i krojach, w zależności od wielkości i kształtu piersi, należy określić, najlepiej poprzez przymierzanie każdego z nich, w którym piersi prezentują się najlepiej i który z nich pasuje najlepiej do ich kształtu i ułożenia. Przy czym kobiety o małych piersiach powinny nosić biustonosz push-up, który ładnie i estetycznie zbiera piersi i delikatnie „wypycha” je do góry i ku przodowi, sprawiając, że nawet najmniejsze piersi będą prezentowały się bardzo korzystnie. Kobiety o większych piersiach, powinny pamiętać o tym, aby miseczka dokładnie zbierała całą pierś oraz, aby biustonosz pod biustem przylegał ściśle do ciała.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =