Jak dobrać garnitur?

Moda    
ocena

Modny i atrakcyjny wygląd nie jest tylko domeną kobiet. Również mężczyźni chcą dobrze się prezentować, szczególnie wtedy, kiedy rzeczywiście ze względu na powagę sytuacji jest to od nich wręcz wymagane. Właśnie na takie okazje stworzone zostały garnitury.

Jak dobrać garnitur?

sxc.hu

Dla niektórych Panów ich noszenie to chleb powszedni, inni traktują je jako zło konieczne. I właśnie Ci ostatni mają w szafie zwykle tylko jeden garnitur, w tzw. uniwersalnym kroju, który wg nich pasuje zarówno do nich jak i do każdej nadarzającej się okazji, kiedy trzeba go założyć. Jednak nie ma nic bardziej błędnego. Choć jest bardzo ważne, aby dobrać garnitur w zależności do okazji i sytuacji, w której jest zakładany, najważniejszym jest, aby był od dopasowany przede wszystkim do jego właściciela, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i pod względem kroju i fasonu. Jest to zbyt ważny element męskiego stroju, aby go zbagatelizować. Zatem przyjrzyjmy się zasadom, którymi należy się kierować przy wyborze dobrze skrojonego garnituru.

Pomimo że garnitur traktowany jest jako tradycyjny ponadczasowy strój i nie pasują do niego żadne nowoczesne i ekstrawaganckie zmiany, nie należy się tym sugerować. Wręcz przeciwnie. Warto w czasie jego zakupu zwrócić uwagę właśnie na taki, który jest jednocześnie elegancki, ale z drugiej strony modny i ciekawy. Nie ma bowiem nic gorszego niż mężczyzna w starej oklepanej marynarce i spodniach jak z minionej epoki ubranych do modnych butów i oryginalnego krawatu.

garniturFot. sxc.hu

Rozpoczynając poszukiwania garnituru należy w pierwszej kolejności określić  kolor, w jaki wzór oraz jak ma być skrojony. Warto wziąć ten fakt pod uwagę, aby zatuszować lub wyeksponować różne mankamenty i zalety figury.

Zatem mężczyźni mający problem z nadwagą, lekko puszyści z odstającym brzuszkiem powinni raczej postawić na garnitur w ciemnych kolorach, gdyż jasny optycznie powiększa sylwetkę. Ponadto panowie mający o kilka kilogramów za dużo powinni zdecydować się na materiał o równych, geometrycznych kształtach, mężczyźni niscy będą sprawiali wrażenie wyższych w garniturze w pionowe paski, natomiast wysocy właśnie takich wzorów powinni unikać, aby jeszcze niepotrzebnie nie wydłużać sylwetki.

Kształt sylwetki ma również wpływ na to, jak skrojona ma być marynarka. Panowie z odstającym brzuszkiem powinni wybierać te nisko zapinane, prosto zakończone, natomiast szczupli i wysocy będą dobrze wyglądali w marynarkach zapinanych dwurzędowo. Ponadto od figury zależy również to, ile rozcięć z tyłu marynarki wybrać. Panowie o krępej budowie ciała powinni zdecydować się tylko na jedno, natomiast szczupli i wysocy mogą z powodzeniem wybrać tą o dwóch rozcięciach.

Wybierając spodnie należy zwrócić uwagę, na krój nogawek, gdyż te szerokie zarezerwowane są dla panów o szczupłych nogach. Należy również zwrócić uwagę na to, czy mają one mankiety czy też nie. Powinni z nich bowiem zrezygnować Panowie niscy i otyli, gdyż optycznie skracają one sylwetkę. Duże znaczenie ma również wysokość stanu. Krótki zarezerwowany jest dla panów niskich, wysoki dla wysokich.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
4.29
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =