Jak dobrać jeansy do sylwetki?

Moda    
ocena

Która z kobiet nie posiada w swojej szafie przynajmniej kilku par ulubionych jeansów, takich na mniej lub bardziej ważne okazje oraz pary tych ulubionych, zniszczonych i przetartych, których nie ma serca wyrzucić? I o ile te ostatnie niekoniecznie muszą odpowiednio skrojone w zależności od sylwetki, bo takie jest prawo ulubionych i starych spodni, o tyle jeansy do noszenia zarówno na co dzień, jak i na ważne okazje powinny być dopasowane idealnie do figury, aby nie wyglądały karykaturalnie i śmiesznie.

Jak dobrać jeansy do sylwetki?

photoxpress.com

Dobór doskonałych jeansów powinien być więc ściśle uzależniony od kształtu sylwetki. Najprostszy wybór mają Panie o tzw. figurze wieszaka, czyli szczupłe, wysokie i smukłe. One nie muszą niczego tuszować, powinny jedynie eksponować walory swojej figury. Dlatego też dla nich najlepsze będą spodnie rurki, które wbrew temu co widzimy na ulicach, powinny nosić wyłącznie niebotycznie szczupłe dziewczyny. Jednak jeżeli kobieta jest nie tylko szczupła, ale także wysoka i nie chce wyglądać na jeszcze wyższą dobrze jest, aby spodnie nie sięgały samej ziemi, ani nie spierały się na butach, ale kończyły minimalnie ponad kostką, a zamiast szpilek dopasowane do nich były niskie sandałki lub tradycyjne balerinki.

Nieco trudniejszą sytuację mają kobiety o kształcie gruszki, które choć posiadają pewne krągłości wyglądają z nimi bardzo atrakcyjnie i wystarczy je tylko odpowiednio podkreślić, aby dopełnić całości. Zatem dla kobiet o krągłej pupie i masywnych udach oraz biodrach doskonale będą nadawały się klasyczne biodrówki. Pupa będzie w nich wyglądała wyjątkowo kusząco i kobieco. Poza tym dla zrównoważenia sylwetki dobrze jest wybrać spodnie lekko rozszerzające się ku dołowi, niezbyt wąskie i niezbyt szerokie. Dla kobiet o tak mocno zaakcentowanych kształtach doskonałe będą spodnie w ciemnych kolorach, które połączone z jasną górą, odwrócą uwagę od mogącego wyglądać niezbyt korzystnie dołu.

Dla kobiet, którym brakuje talii, a dodatkowo posiadają szczupłe nogi i kształtny, zgrabny biust najlepsze będą klasyczne, proste jeansy, bez zbędnych dodatków i zdobień, ewentualnie przecierane lub cieniowane. Natomiast z całą stanowczością odradzane są spodnie rurki i zbyt szerokie nogawki, które zatuszują zgrabne i warte podkreślenia nogi, które w przypadku tej figury są prawdziwym atutem.

Kobiety, które w każdym calu nie są zadowolone ze swojej figury i mają problemy z nadwagą, powinny postawić na prostotę i klasyczny krój, aby zbyt dużych kształtów nie eksponować jeszcze mocniej. Należy zrezygnować więc ze spodni z niską talią i tych, z dodatkiem lycry. Warto jednak pamiętać, że dla odmiany to, co szerokie i wielkie wcale nie sprawi, że puszyste kształty zostaną umiejętnie ukryte i kobieta będzie wyglądała lepiej. Wręcz przeciwnie. Spodnie powinny być tylko lekko dopasowane, bez zbędnych zdobień, frędzli czy przetarć, oraz powinny lekko zakrywać buty, aby optycznie dodać figurze kilka centymetrów. Zadanie to spełnią również dobrze pasujące do spodni szpilki.

Lubicie nosić jeansy? Macie problemy z dopasowaniem ich do swojej sylwetki?

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =