Jak przerobić marynarkę damską?

Moda    
ocena

Nie sztuka kupić nową rzecz – większym wyzwaniem jest przerobić posiadana w szafie rzecz tak, aby pasowała do naszego aktualnego stylu. Możliwości przeróbki są niemal nieograniczone więc warto się odrobinę wysiłku.

Jak przerobić marynarkę damską?

http://pixabay.com

Wciąż zbyt mało kobiet i mężczyzn dostrzega, że właśnie ten element garderoby jak żaden inny ubiera sylwetkę.

Marynarki doskonale pasują zarówno do oficjalnych ubrań, jak i swobodniejszych stylizacji. Poprzez swój zwarty i sztywny krój potrafią odchudzić sylwetkę o kilka kilogramów.

Pierwszym typem marynarek, które musimy poddać przeróbce, są model z przełomu lat 80. i 90. Był to okres kiedy do mody kobiecej mocno wszedł trend tak zwanego „power dressing”. Projektanci starali się projektować kolekcje dla silnych, pewnych siebie kobiet, które nie boją się wyzwań. W efekcie na rynku pojawiło się wiele ubrań biznesowych, jednocześnie kobiety na stałe włączyły do swoich szaf marynarki i garnitury. Część z tych rzeczy wiele z nas wciąż ma w swoich szafach.

Co zrobić z marynarką z początku lat 90.?

  1. Krok pierwszy

    Po pierwsze wyjmujemy poduszki, które w tym okresie zawsze umieszczano na ramionach.

  2. Krok drugi

    Odcinamy używane, często złote czy srebrne guziki i przyszywamy drewniane lub w kolorze materiału marynarki.

Wiele z nas ma też marynarki, które niegdyś były wspaniałe. I krój i kolor był doskonały, pasowały do niemal każdego ubrania. Jednak nawet na nie przeszedł kres.

marynarkaFot. sxc.hu

Zaczęły się przecierać. Jeśli problem dotyczy takich miejsc jak np. łokcie, a marynarka jest z tweedu lub w kratę – bez paniki. Możecie osiągnąć najlepszy efekt z możliwych i naszywając okrągłe, najlepiej skórzane, łaty nawiązać do szalenie modnego trendu uczelnianego.

Czasem mamy fajną marynarkę z okropnymi rękawami. Za ciasnymi, za szerokimi, za krótkimi, za długimi. W takim wypadku nie wahajmy się używać nożyczek – tnijmy! Bowiem z takiej marynarki możemy zrobić doskonałą kamizelkę.

Uwaga:

Niezły efekt można też uzyskać przerabiając męską marynarkę – jeśli jednym cięciem i szyciem na plecach zwęzimy ją (a jest wystarczająco długa)  to – w zależności od materiału i szerokości – możemy uzyskać ciekawą sukienkę albo płaszcz.

Macie inne fajne pomysły na przerobienie marynarki? Podzielcie się nimi!

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =