Jak się dobrze ubierać?

Moda    
ocena

Nie istnieje chyba kobieta, która choćby gdzieś we własnych myślach, marzeniach, skrycie, nie chciała wyglądać atrakcyjnie i modnie. Nic w tym dziwnego. To jak wyglądamy jest naszą wizytówką. Mawia się przecież, że „jak cię widzą, tak cię piszą”. I choć wielu z nas zaprzecza temu przysłowiu, istnieje w nim odrobina prawdy. Dlatego tajniki stylizacji nie powinny nam być obce.

Jak się dobrze ubierać?

sxc.hu

W dzisiejszych czasach kobiety, choć mężczyźni wcale nie pozostają za nimi daleko w tyle, coraz bardziej dbają o swój wygląd. Wiele z nich samodzielnie dobiera stroje, fryzury, fasony odzieży, czy odpowiedni makijaż. Inne, nie ufając swojemu gustowi, zdają się na profesjonalistów, którzy tak na marginesie zgarniają za tak przyziemne porady, jak choćby jaki kolor cienia do powiek dobrać do niebieskich oczu, całkiem niezłe pieniądze. Staje się to coraz popularniejszą usługą, ponieważ moda zmienia się bardzo szybko, co rusz świat mody wywraca nasze szafy i przekonania do góry nogami, zmuszając do zmiany biżuterii, garderoby czy butów.

To, jaki styl ma kobieta w dużej mierze zależy od tego czym zajmuje się na co dzień, jaki ma charakter i co lubi robić. Trudno przecież wyobrazić sobie kierowniczkę dużej międzynarodowej firmy zakładającą do pracy jeansy czy też inne swobodne stroje. Poza tym ważne jest również to, jak w konkretnym stroju, sportowym, formalnym czy eleganckim, czuje się kobieta. Nic nie powinno być bowiem narzucane na siłę, tylko po to, aby podążać zgodnie z modowymi nowościami. Są pewne zasady. Choć stylista profesjonalnie zajmujący się doborem stroju i dodatków ma konkretną wizję patrząc na swoją klientkę czy modelkę, którą musi ubrać na wybieg, nie może skomponować całości w taki sposób aby gryzło się to nie tylko z jej urodą, ale przede wszystkim aby nie współgrało z jej charakterem. Delikatna, cicha i wyważona kobieta nie powinna zakładać skórzanego płaszcza do kostek. I nie chodzi tu tylko o wygląd, ale przede wszystkim o pewne współgrające ze sobą elementy. Kobieta musi czuć się dobrze w tym co nosi, aby wyglądać w tym dobrze.

Innym z aspektów, który należy wziąć pod uwagę wybierając dla siebie najlepszą fryzurę, czy idealne z naszego punktu widzenia stroje, jest wiek. W pewnym momencie pewne rzeczy po prostu nie przestoją i nie wypada ich zakładać. Jest to doskonały przykład tego jak ważne w stylizacji, również tej codziennej jest wyczucie stylu i smaku. Ponadto wraz z wiekiem, zmieniają się nie tylko rysy i cechy charakterystyczne wyglądu, ale zmianie ulega także kształt figury, a wraz z nią zmiany wymaga niemal cała garderoba. Nie należy bowiem nosić tego, co pasowało idealnie 20 lat temu. Po tak długim czasie z całą pewnością, nawet jeżeli nadal będzie eleganckie i modne, z całą pewnością nie będzie już pasowało do figury lub stylu.

W przypadku stylizacji ważne jest również aby wybrane przez nas stroje, kolory i dodatki podkreślały to, co najpiękniejsze w naszym ciele, wydobywały jego największe atuty, a przy tym dyskretnie i z dużym wyczuciem maskowały i tuszowały pewne mankamenty, którymi obdarzony jest każdy z nas. Tego rodzaju zdolności w doborze strojów i kolorów nie są cechą wszystkich. Jest to wyjątkowa umiejętność. Czasami wystarczy nieco poczytać o najnowszych trendach, dowiedzieć się co z czym komponować, jakie dodatki wybierać i przejrzeć czasopisma kobiece, aby dowiedzieć się co w danym sezonie jest modne. Niektórym kobietom w zupełności to wystarczy. Na tej podstawie są w stanie określić jaki typ urody reprezentują, co do nich pasuje, a z czego  z całą pewnością powinny zrezygnować. Takie osoby mogą z powodzeniem samodzielnie zająć się własnym wyglądem i mieć pewność , że będą wyglądały korzystnie. Jednak wiele kobiet, mając tak wiele aspektów własnego wyglądu do rozważenia i będąc przy tym bardzo mało obiektywnym, nie są w stanie określić jaką mają figurę, jakie są ich największe zalety, a co należy uznać za wady. Właśnie tym kobietom z pomocą przychodzą wyspecjalizowani styliści, którzy coraz częściej nie doradzają już tylko w swoich pracowniach. Wychodzą do ludzi, zabierają ich na zakupy, pomagają odświeżyć garderobę lub skompletować ja od podstaw.

Dzisiejszym kobietom jest zdecydowani łatwiej wyglądać modnie i pięknie. Przede wszystkim zdecydowanie łatwiej im wyglądać kobieco. Informacje na temat tego co piękne, modne i eleganckie otaczają je z każdej strony, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć, aby wybrać coś dla siebie.

Uważacie, że dobrze się ubieracie? Jakie są Wasze ulubione stylizacje?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =