Jak wybrać torebkę?

Moda    
ocena

Torebka stanowi jeden z atrybutów kobiecości. Wyraża nasz styl, gust, sposób bycia. W jaki sposób wybrać tę odpowiednią, która będzie przedłużeniem naszego wizerunku, wygody i upodobań estetycznych? Jakie są kryteria takiego wyboru?

Jak wybrać torebkę?

www.sxc.hu

Najważniejszym, praktycznym kryterium wyboru odpowiedniej torebki, jest jej przeznaczenie. Jeśli rozglądamy się za torebką mająca stanowić dodatek do stroju wyjściowego, musimy znaleźć coś idealnie pasującego do reszty stroju, zarówno kolorem, jak i stylem. Pamiętajmy, że od dodatków zależy, w jaki sposób prezentuje się cały strój. Najlepiej, jeśli wybierzemy torebkę niewielką, jej przeznaczeniem nie będzie przechowywanie rzeczy, ale odegranie roli estetycznej. Taka torebka powinna  przykuwać uwagę, ale wkomponowywać się jednocześnie w styl i kolorystykę całego stroju. Możesz wybrać torebkę na łańcuszku lub ozdobioną błyszczącymi elementami. Im mniejsza i oryginalniejsza, tym lepiej.

Jeśli planujemy kupić torebkę na co dzień, jej rozmiar oraz charakter zależy od tego, czym się zajmujemy. Jeśli studiujemy bądź mamy pracę, w której wygoda jest ważniejsza od „szpilkowej” elegancji, powinnyśmy się zdecydować na torbę większych rozmiarów, w której z łatwością pomieścimy książki i zeszyty oraz inne niezbędne przedmioty. Taka torba musi pełnić funkcję praktyczną i powinna być wygodna. Przekonaj się, że ma odpowiednią dla ciebie ilość przegródek, żeby nie musieć przeszukiwać całej jej zawartości przed sklepową kasą czy pod drzwiami mieszkania. Możesz wybrać torbę z materiału lub skóry, ozdobioną ciekawymi dodatkami, modnymi  frędzlami lub elementami wykonanymi z metalu.

Kiedy chcesz być elegancka na co dzień, powinnaś wybrać torebkę średniego rozmiaru, o stonowanym kolorze, idealnie dopasowaną do reszty ubioru. Najlepsze będą torebki ze skóry. Ponieważ będziesz jej używać często, pamiętaj, by była nie tylko dobrze dobrana do rodzaju ubioru, jaki nosisz, ale aby była także wygodna. Najlepiej mieć kilka eleganckich torebek na co dzień do wyboru, by móc wkomponować je do jak największej ilości strojów.
Nie zapomnij, że wybór torebki zależy też od twojej budowy. Jeśli jesteś niskiego wzrostu i drobnej budowy, nie oglądaj się za wielkimi torbami, które będą się prezentować zbyt masywnie na twoim ramieniu. Jeśli jesteś osobą wysoką i szczupłą, przebieraj w torebkach o krótkim pasku, raczej szerokich, niż długich. Jeśli masz potężniejszą budowę, zdecyduj się na większą torbę.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jakie przeznaczenie będzie pełnić wybrana torebka, zawsze musi być świetnie dopasowana do reszty stroju. W tym celu weź pod uwagę nie tylko to, czy dana torba ci się podoba, ale także, czy będziesz miała ją do czego nosić. Po drugie nie zapomnij, że nie tylko kolor reszty ubioru należy brać pod uwagę, ale także styl, w jakim się ubierasz. Nie wydawaj fortuny na torebkę, która będzie leżeć w szafie, oczekując na wyjątkowe okazje. No i nie zapomnij o zasadzie, że torebka idzie w parze z butami…

Jakie torebki zazwyczaj nosicie? Czym kierujecie się przy wyborze torebki?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =