Jaka bluzka do długiej spódnicy?

Moda    
ocena
Sezon wiosna-lato to początek dominacji spódnic w modzie, również tych długich. Ten zasadniczo przyjazny kształt ma zarówno swoje hippisowskie oblicze, jak i bardziej eleganckie wydanie.

Jaka bluzka do długiej spódnicy?

photoxpress.com

Jednak pomimo tego wciąż wiele kobiet nie wie, jak dobrać krój takiej spódnicy do reszty stroju, by nie wyglądać jak członkini rodziny Adamsów.

Rick Owens i Heider Ackermann pokazują, że spódnica może być ekstremalnie długa i romantyczna, lecz wciąż współczesna. Taką spódnicę – nieregularnie ciętą i surową zestawiamy z ostrą górą, na przykład skórzaną ramoneską. Inną propozycją może być prosty top i jeansowa kamizelka bez ozdób.

Z kolei dom mody Jill Sander pokazał np., że długa spódnica może być również minimalistyczna. Większość modeli była w ostrym kolorze: turkusie, błękicie czy różu w połączeniu z t-shirtowymi górami, których linia była tak surowa, że przywodziła na myśl architektoniczne szkice.

Tak też można uwspółcześnić długą spódnice – prosty krój podkręcić jeszcze bardziej, zrezygnować z ozdób, w wersji letniej wybrać delikatne sandały, a w wersji jesiennej minimalistyczne botki o niskim obcasie w stylu lat 60.

Oczywiście swoistą klasyką jest długa spódnica w stylu hipisowskim – w kwiatki, większe lub mniejsze, w delikatne „indyjskie” wzory. Choć taką spódnicę wybieramy głównie late, możemy przenieść ją również na zimniejsze pory – po prostu dodaj do niej gładkie rajstopy, oficerki w wojskowym stylu, skórzaną kurtkę pilotkę. Dodatkowo miękką i dużą torbę, aby podkreślić hipisowski charakter spódnicy.

Wybierając dodatki do długiej spódnicy, pamiętajcie, aby zdecydować się na obcisłą górę, która sprawi że wasza sylwetka nie zniknie w fałdach materiału. Wyjątkiem jest model obcisły, podkreślający biodra – wtedy możecie wybrać szeroki, odcięty w okolicach talii top, który możecie ubrać na inny, cienki i bawełniany.

A co Wy wybrałybyście do długiej spódnicy? Macie inne fajne propozycje? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =