Moda plażowa - dodatki na plażę

Moda    
ocena

Choć w ostatnich miesiącach pogoda nas nie rozpieszcza, jak każdego roku, tak i w tym w końcu przecież nadejdzie ciepłe, gorące i upragnione lato. Wraz z nim rozpoczną się wakacyjne wyjazdy, urlopy i wyjścia na basen, a te nierozerwalnie łączą się z dylematem, przed którym stanie chyba każda kobieta- jaki strój kąpielowy wybrać i co założyć do niego, aby nad wodą, bez względu na to czy to zwykły basen, jezioro czy też morze, wyglądać modnie i atrakcyjnie.

Moda plażowa - dodatki na plażę

photoxpress.com

Ze względu na to, że słońce jest zarówno naszym sprzymierzeńcem jak i wrogiem, dodatki na plażę warto wybierać nie tylko z względu na to, co obecnie jest trendy ale również pod kątem tego, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się przed skutkami zbyt długiego przebywamy na słońcu.

Najważniejsze jest więc nakrycie głowy. Panie decydując się na nie bardzo często szukają inspiracji wśród znanych aktorek, modelek czy piosenkarek. Dzięki ich stylistom, przeciętna kobieta przeglądając czasopismo plotkarskie jest w stanie dowiedzieć się, co tego roku króluje na plażach i co noszą mniej lub bardziej znane gwiazdeczki. Wśród eleganckich i nie gustujących w sportach plażowych pań dominują kapelusze z dużym rondem, najlepiej słomkowe lub z miękkiej plecionej bawełny. Chronią one przed promieniami słonecznymi nie tylko głowę - jeśli kapelusz ma wystarczająco duże rondo, pozwalają zrezygnować również z okularów przeciwsłonecznych, dając przy tym szansę na równomierną opaleniznę twarzy, bez niepotrzebnych białych śladów na oczach co nie wygląda estetycznie. Poza tak modnymi w ostatnim czasie kapeluszami, na plażę z powodzeniem można założyć również czapeczkę z daszkiem, lub sam daszek, co jest szczególnie polecane osobom, które nie lubią wylegiwania się na leżaku, a wolą raczej aktywny wypoczynek wśród fal. Ponadto funkcję nakrycia głowy może spełnić również zwyczajna chustka zawinięta w fantazyjny i ciekawy sposób, chroniąc przy tym włosy przed niezbyt korzystnym wpływem słonej wody.

Drugim ważnym elementem, w który warto zaopatrzyć się wybierając się na plażę są okulary przeciwsłoneczne. Nie tylko chronią one nasze oczy przed niszczącym działaniem promieni słonecznych, ale także odpowiednio dobrane dodają uroku i klasy.

Innym z ciekawych dodatków, który cieszy się sporym powodzeniem jest chustka zawiązywana w różnoraki sposób, tzw. pareo. Można ją nosić owiniętą wokół pasa, lub też fantazyjnie zawiązaną nad biustem tworząc swego rodzaju płaszcz, który osłoni nasze ciało po wielogodzinnej kąpieli słonecznej lub pozwoli swobodnie przejść w stroju kąpielowym z plaży do hotelu lub innego miejsca publicznego bez konieczności przebierania.

Ostatnim, co nie oznacza jednak, że najmniej ważnym elementem plażowego stroju, jest torba. Wbrew pozorom, z punktu widzenia każdej kobiety, jest to wręcz najpotrzebniejszą rzecz i dodatek, bez którego żadne wyjście na plażę nie mogłoby się odbyć. Modna i praktyczna torba plażowa powinna być duża, pojemna, najlepiej wykonana z kolorowego materiału lub pleciona z delikatnej wikliny, zawieszana na jedno lub dwa krótkie ramiona. Powinna być przy tym praktyczna, aby pomieścić wszystko co potrzebne na plaży i jeszcze więcej...

Wybierając się na plaże dbacie o to, aby Wasz strój był modny? Czy raczej nie przywiązujecie do tego większej wagi? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =