Street fashion - co to jest, inspiracje

Moda    
ocena

Słowo street fashion zdominowało w ostatnim okresie dyskusje na temat blogosfery i na temat tego, jak moda wiąże się z codziennym stylem ludzi. Czym jednak jest street fashion i dlaczego robi taka furorę?

Street fashion - co to jest, inspiracje

http://pixabay.com

Street fashion to nic innego jak nasza codzienna moda uliczna. To nie jeden styl ubierania, a przedziwny tygiel wielu popularnych wśród subkultury stylów.

Oczywiste jednak jest, że nie każdy, kto chodzi po ulicy jest godny zauważenia prze redaktorów mody – co zatem sprawia, że jesteś ubrany stylowo, streetstylowo?

Podstawą jest własny styl – z jednej strony wybierasz najmodniejsze elementy sezonu, trendy które poruszają wyobraźnią, z drugiej zawsze dodajesz coś od siebie, jakiś charakterystyczny styl czy element, który odzwierciedla twoją osobowość. Są to elementy, które od kilku lub kilkunastu lat są w twojej szafie lub charakterystyczny styl, na którego widok każdy powie, że jest „twój”.

Streetstylowe blogi są tym, co ostatnio rządzi jeśli chodzi o blogowanie modowe. Na ulice wielkich miast wychodzą codziennie dziesiątki czy setki amatorów fotoreporterów dokumentujących to, jak się ubierają ludzie w ich mieście. To za pomocą ich zdjęć jesteśmy w stanie odróżnić, jak się ubierają ludzie w Tokio, jak w Sztokholmie, a jak w Mediolanie czy Rzymie.

Najsłynniejszym fotografem robiącym zdjęcia w ten sposób jest Bill Cunningham, który od niemal 60 lat prowadzi kolumnę „On the street” w New York Timesie. Niezmordowanie dokumentuje to, jak się ubiera Nowy Jork czy to na tłocznych ulicach, czy licznych przyjęciach, czy wernisażach.

Ulica nie tylko najszybciej odpowiada na trendy, ale również zaczyna niektóre z nich. To na fascynacji ulicą wyrosły kariery takich projektantów jak Tommy Hillfiger czy Marc Jacobs.

Oni jako jedni z niewielu projektantów odważyli się zauważać, co noszą młodzi ludzie, jak zmieniają trendy pochodzące z wybiegów. Czasem te obserwacje były zaskakujące, bowiem ludzie nie zawsze łączą rzeczy ze sobą zgodnie z ideą projektantów.

Street style to przede wszystkim indywidualizm – jeśli masz ukochaną bransoletkę, która wydaje ci się niemodna – noś ją. W połączeniu z najmodniejszymi ubraniami czy klasyką i tak się „obroni”. Street style to także znajomość własnej sylwetki i tego, co się lubi. Jeśli wiesz, że w kolorowych ubraniach ci nie do twarzy i czujesz się źle, a czarny kochasz – noś go. Podejmuj próby stosowania kolejnych kolorów, baw się fakturami i zworami, próbuj nowych rzeczy jeśli tylko masz okazję – ale trzymaj się własnego stylu.

Zwracacie uwagę na to, jak ubrani są ludzie na ulicy? Potraficie docenić styl innych? A jak Wy sami ubieracie się na co dzień? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =