Trendy wiosna - lato 2010

Moda    
ocena

Do najmodniejszych w tym sezonie wzorów i motywów pojawiających się zarówno na ubraniach, jak i na torbach, butach i wśród dodatków należy kratka, kwiaty i przeżywająca swój renesans panterka. Które z nich najłatwiej skomponować z pozostałą garderobą, w jaki sposób to zrobić i jak je dobrać w zależności od okazji oraz stylu i charakteru noszącej go osoby?

Trendy wiosna - lato 2010

photoxpress.com

Kwiaty są doskonałym wzorem na letnie miesiące. Idealnie komponują się umieszczone na zwiewnych, delikatnych sukienkach z koronkowymi wstawkami, na strojach kąpielowych, podkoszulkach i torbach. Mogą to być drobne, malutkie stokrotki, lub wielkie i kształtne maki. Wszystko zależy od upodobań kobiety i od stroju, na których wzór zostanie umieszczony. Im delikatniejszy element odzieży i materiał z którego jest wykonana, tym mniejsze i delikatniejsze powinny być kwiatowe motywy, aby nie obciążać stroju. Doskonale prezentują się kwiatowe wzory w ciepłych, letnich i delikatnych barwach. Kwiatowe motywy pojawiają się również w biżuterii, jako wisiorki do łańcuszków, pierścionki czy kolczyki z kwiatowymi elementami.

Innym modnym i wciąż bardzo popularnym motywem jest kratka. Bez względu na to czy jest ona drobniutka czy też nieco bardziej obszerna, wciąż jest bardzo modna i pojawia się w wielu obszarach mody. Jest ona nieśmiertelna. W każdym sezonie, bez względu na to, co akurat dominuje na wybiegach, pojawia się ten geometryczny motyw. Najlepiej i najciekawiej z kratką komponują się koszule, parasole oraz równie nieśmiertelne co kratka baleriny. Jednak w przypadku tego motywu należy pamiętać, aby komponując go z resztą garderoby wziąć pod uwagę własną figurę oraz unikać gryzienia się i kontrastowania ze sobą zbyt wielu odmiennych wzorów oraz różniącej się wielkością kraty. Osoby puszyste powinny więc wybierać dla kontrastu drobną i delikatną kratkę, natomiast szczupłe mogą sobie pozwolić na duże, masywne kraciaste wzory.

Ostatnim co wcale nie oznacza, że najmniej popularnym tej wiosny motywem jest panterka. Jest ona bardzo charakterystyczna, ponieważ nie powinno się jej łączyć z żadnym innym motywem. Sama w sobie stanowi ona bardzo wyrazisty i odważny element stroju nadający całemu wizerunkowi pazur i charakter. W przypadku panterki nie należy również zakładać żadnych innych dodatków w postaci rzucającej się w oczy biżuterii. Może to odwrócić uwagę od zwierzęcego motywu, który gdy już zostanie założony, zawsze powinien grać pierwsze skrzypce.

W wyborze własnego, indywidualnego i ulubionego motywu należy kierować się nie tylko modą ale także własnymi upodobaniami i predyspozycjami do każdego z nich. Ostatecznie nie wszystko co modne i popularne, musi pasować do każdego.

Jak uważacie, co jeszcze ma szansę stać się hitem mody w sezonie wiosna - lato 2010? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =