Ubrania w panterkę - dodatki

Moda    
ocena

Współcześnie moda zmienia się jak w kalejdoskopie. To, co jeszcze niedawno było passe, znowu staje się trendy i na dobre wkracza na sklepowe półki, a stamtąd do szaf modnej klienteli. I właśnie tak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o motywy zwierzęce w naszej garderobie. Panterka, gepardzie cętki czy zebra, które jak dotąd królowały w sezonie jesienno-zimowym, w tym roku wyjątkowo zawojowały również kolekcje wiosenno-letnie, stawiając tym samym wielu zainteresowanych przed nie lada wyzwaniem - do czego ubierać je tym razem i jak dobrać dodatki.

Ubrania w panterkę - dodatki

photoxpress.com

Skupmy się więc na odpowiednim zgraniu całego stroju z motywem panterki, gdyż to właśnie ona ze wszystkich zwierzęcych motywów cieszy się największym powodzeniem w tym sezonie. Panterka, jako jeden z drapieżnych wzorów, doskonale nadaje się dla osób oryginalnych, odważnych i lubiących przykuwać uwagę innych. Warto jednak poznać kilka podstawowych zasad dotyczących jej noszenia, aby nie wyglądać kiczowato i śmiesznie.

Przede wszystkim ze względu na wyjątkowy charakter panterki nie należy, a nawet nie wolno, nosić jej z innymi wzorzystymi motywami takimi jak grochy, kwiatki czy kratka lub inny zwierzęce wzory. Ponadto nie należy eksponować motywem panterki tych części naszego ciała, z których nie jesteśmy zbyt dumni, np. jeżeli kobieta nie jest zadowolona ze swoich ud, nóg czy pośladków powinna raczej zrezygnować z leginsów czy obcisłych spódniczek z tym motywem, podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych części garderoby z wzorem panterki.

Należy również pamiętać, że ze względu na swój drapieżny styl panterka nie jest raczej strojem formalnym, nadającym się do pracy na poważnym stanowisku. Lepiej odłożyć ją na wieczór, kiedy tego rodzaju strój z tzw. pazurem, będzie wręcz idealny. I jest to o tyle dobry wybór, że do panterki praktycznie nie trzeba zakładać już żadnych dodatków - jest ona bowiem już sama w sobie dość mocnym akcentem całego stroju.

Bardzo częstym problemem, przed jakim stają jednak Panie decydujące się na wybór motywu panterki w swoim stroju, jest kwestia z jakimi kolorami zestawić ten wzór. Jest to bowiem nie lada wyzwanie i zależy bardzo często od gustu i odwagi. W standardowym zestawieniu panterkę nosi się najczęściej z kolorami stonowanymi, neutralnymi, nie rzucającymi się w oczy bardziej niż sama panterka. Do takich idealnie współgrających z tym motywem kolorów należy m.in. czerń, biel, khaki czy écru. Doskonale wydobywają one wyjątkowy charakter tego zwierzęcego wzoru, pozwalają wysunąć mu się na pierwszy plan, nie przyćmiewając go tym samym. Jednak co odważniejsze Panie mogą pokusić się o połączenie tego modnego motywu z kolorami nieco żywszymi, takimi jak róż, fiolet czy pomarańcz, tworząc tym samym wyjątkowo mocne i odważne zestawienie. Należy jednak pamiętać, aby szczególnie w tym przypadku, zupełnie zrezygnować ze wszelkich innych dodatków, które mogą jedynie oszpecić całą kompozycję.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =