Jak usunąć naklejki z szyby samochodu?

Motoryzacja    
ocena

Jak wiadomo usunięcie naklejki z szyby samochodowej, zwłaszcza takiej, która spędziła na szybie ładnych kilka lat nie jest rzeczą łatwą.

Jak usunąć naklejki z szyby samochodu?

sxc.hu

Z problemem starych naklejek, które nie chcą zejść z szyb spotkał się każdy, kto kupił auto z drugiej ręki i musiał je przerejestrować lub ktoś, kto postanowił przyciemnić szyby w samochodzie za pomocą specjalnej samoprzylepnej folii, a teraz chce się jej pozbyć. W obydwu przypadkach sposób postępowania jest taki sam.

Aby usunąć naklejkę, a wraz z nią resztki kleju, które często pozostają na szybie, musimy  przygotować:

- Suszarkę do włosów,
- Nożyk do tapet lub żyletkę,
- Suchą czystą szmatkę,
- Benzynę ekstrakcyjną lub zmywacz do paznokci z acetonem,
- Rękawiczki ochronne,
- Maseczkę ochronną.

Pierwszym krokiem jest dokładne ogrzanie powierzchni naklejki tak, aby klej pod nią się znajdujący stał się miękką masą. Przeważnie wystarczy kilka minut.

Gdy już czujemy pod palcem, że naklejka „rusza się”, bierzemy nożyk lub żyletkę i delikatnie (aby nie porysować szyby) podważamy brzeg naklejki. (Jeśli boisz się, że nie uda Ci się nie porysować szyby, możesz użyć plastikowego nożyka jednorazowego).

Idealna jeśli naklejka w całości odchodzi od szyby. W większości przypadków rwie się ona jednak na małe kawałeczki, a klej rozmazuje się po całej szybie.

Nie należy się zniechęcać, gdyż koniec prac z usuwaniem naklejek jest już bardzo blisko. Kawałek po kawałeczku odrywamy fragmenty naklejki, aż nie pozostanie nic prócz brzydkiej plamy z kleju.

Czas wejść w ostatnią fazę zadania. Zakładamy rękawiczki ochronne oraz maseczkę, która uchroni nas przed wdychaniem szkodliwych oparów.

Na czystą przygotowaną wcześniej szmatkę nalewamy odrobinę benzyny lub zmywacza z acetonem. Przecieramy mocnymi ruchami miejsce po naklejce, aż ślady kleju znikną całkowicie.

Co macie naklejone na szybie samochodu? Dlaczego chcecie to usuwać?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =