Jak wyczyścić tapicerkę w samochodzie?

Motoryzacja    
ocena

Wnętrze samochodu należy utrzymywać w czystości ze względu na zdrowie właściciela samochodu i jego pasażerów (sprzątając usuwamy m.in. roztocza, które są w kurzu). Ważny jest jednak sposób, w jaki należy zaprowadzić porządek w samochodzie.

Jak wyczyścić tapicerkę w samochodzie?

flickr.com

Oto kilka wskazówek:

1. Najpierw wyrzuć z wnętrza auta wszystkie śmieci, które zalegają na podłodze czy w bagażniku.
2. Wyjmij wszystkie ruchome elementy, które mogą utrudniać sprzątanie. Odsuń fotele.
3. Wyciągnij dywaniki z auta i zacznij odkurzać po kolei wnętrze auta: siedzenia, podłogę, miejsce przy pedałach. Szczoteczką, ostrożnie i delikatnie, oczyść z kurzu drzwi, tablicę rozdzielczą oraz wszystkie pokrętła. Oddzielnie odkurz dywaniki.
4. Zmień końcówkę i wyczyść tablicę rozdzielczą w samochodzie. Skórzane siedzenia odkurzaj z wyjątkową ostrożnością – łatwo je uszkodzić.
5. Do wiadra z ciepłą wodą wlej odrobinę płynu do mycia. Wyczyść mokrą szczotką siedzenia, usuwając wszelki kurz, okruszki oraz plamy. Cukierki oraz gumę do żucia usuń oddzielnie za pomocą serwetki.
6. Kiedy przetrzesz wszystko wilgotną szmatką – wytrzyj później do sucha. Suchą szmatką czyść części elektroniczne. Jeśli dostanie się tam woda, może spowodować problemy w jego funkcjonowaniu.
7. Dywaniki samochodowe również wyczyść wodą z płynem. Najpierw szybkimi ruchami przecieraj wilgotną ścierką, potem osusz szmatką. Nie mocz dywaniku w wodzie – jeśli nie wyschnie dobrze w aucie będzie utrzymywał się zapach wilgoci.
8. Wszystkie plastikowe części oraz deskę rozdzielczą wycieraj lekko zwilżoną ścierką. Aby wszystko lśniło możesz także spryskać wnętrze samochodu specjalnym płynem i wytrzeć do sucha szmatką. Sprzęt audio czyść suchą szczoteczką, docierając do wszystkich zakamarków.
9. Kiedy sprzątanie jest zakończone wnętrze powinno ładnie pachnieć i lśnić czystością. Wystarczy już tylko zawiesić nowy odświeżacz powietrza.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
1.92
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =

Coooooooooooooo za mondrala

~ qw / 2016-09-18 13:48:04
oceń komentarz: (0) (0)